Szanowni Państwo, dziękujemy za udział w czternastej edycji konferencji Lepsza Edukacja 2023, której tematem przewodnim była „Szkoła Przyszłości na Technologicznym Rozdrożu Edukacji”. 👈

Cieszymy się, 🥰 że tak licznie zdecydowali się Państwo uczestniczyć w dwudniowym spotkaniu poświęconym najnowszym trendom w edukacji. 👩‍🎓

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do patronów honorowych naszego przedsięwzięcia, patronów medialnych, sponsorów i partnerów, którzy przedstawili bogatą ofertę swoich produktów wystawienniczych. https://bit.ly/partnerzy2023

Dziękujemy gościom i prelegentom za inspirujące tematy wykładów: 👏
➡️✅ Barbara Michalska – Microsoft „CZY TECHNOLOGIA MOŻE ROWIĄZAĆ PROBLEMY?”
➡️✅ Ada Florentyna Pawlak – „JAK WZMACNIAĆ POZNAWCZO POKOLENIE ALFA?”
➡️✅ Iwona Pietrzak Płachta – „W(SPA)NIAŁE PRZESTRZENIE EDUKACJI. WYPOŻYCZALNIA SKRZYDEŁ NA TECHNOLOGICZNYM ROZDROŻU”
➡️✅ Radek Brzózka – „CZEGO NAUCZYŁEM SIĘ W CHMURZE?”
➡️✅ Andrzej Musisz, Maciej Tyran i Sylwester Chojnacki – Advisor – Szkoła w Chmurze
➡️✅ Dr hab. Marlena Plebańska i Zbigniew Karwasinski – „CZYM JEST STEAM?”
➡️✅ Konrad Wierzchowski ROZWIĄZANIA DELL TECHNOLOGIES DLA EDUKACJI
➡️✅ Dorota Czech-Czerniak i Zbigniew Karwasinski – „INNOWATORZY JUTRA – CZYLI O INŻYNIERII W SZKOŁACH”
➡️✅ Sebastian Peret–„ JAK BĘDZIEMY SIĘ UCZYĆ W 2025 ROKU?”
➡️✅ Marcin Wolski i Robert Turski – „PROJEKTOWANIE EDUKACYJNYCH APLIKACJI PRZY UDZIALE MŁODZIEŻY”
➡️✅ Monika Czerkas – KRYTYCZNE MYŚLENIE JAKO KOMPETENCJA NIEZBĘDNA W SZKOLE PRZYSZŁOŚCI 

Mamy nadzieję, że korzyści płynące z wrzesińskiej konferencji odniosą zarówno wystawcy jak i uczestnicy. 😀 Bardzo dziękujemy za miłe słowa i opinie o naszej konferencji, które ciągle napływają z całego kraju od stałych bywalców, ale także debiutantów, którzy wysoko ocenili zarówno dobór tematyki tegorocznej LEPSZEJ EDUKACJI jak i szeroką gamę oferowanych propozycji warsztatowych.

Cieszymy się, że zainspirowały one wielu z Państwa do wdrażania prezentowanych pomysłów we własnych szkołach i placówkach oświatowych. Zapraszamy do obejrzenia filmów z tegorocznej konferencji oraz galerii zdjęć. https://lepszaedukacja.pl/

Prosimy także o wyrażanie opinii w różnych mediach społecznościowych.

Do zobaczenia! 🙂☘️🌳🏞🌏🕹 

.

.

.

#wrzesnia | #lepszaedukacja | #microsoft | #szkoła | #szkołapodstawowa | #edukacja | #nauczyciel #uczeń #szkoła #przedszkole #rozwój #rozwójdziecka #zaangażowanie #nauka #nauczanie

UWAGA!

Dziękujemy za zainteresowanie udziałem w konferencji i zapraszamy do rejestrowania się na warsztaty.

Dzisiaj dotrze na Państwa adresy poczty elektronicznej wiadomość z instrukcją jak zapisać się na warsztaty.

W przypadku problemów z zapisami prosimy o kontakt pod adresem:

amusisz@advisor.pl

695 100 060

Do zobaczenia!

Zapisz się na warsztaty

Po raz pierwszy do obsługi konferencji używamy aplikacji Microsoft Power Apps. Dzięki aplikacji będziesz mógł np. zapisać się na wybrane przez siebie warsztaty czy pobrać certyfikat uczestnictwa w konferencji. W niej też znajdziesz bezpośredni dostęp do internetowego serwisu konferencji.

 Zaloguj się danymi przesłanymi na maila.

Przesuń lewo-prawo

 • 2. Jak tworzyć projekty interdyscyplinarne w szkole - rozwijanie niezbędnych kompetencji uczniów w oparciu o darmowe narzędzia Microsoft.

  Nauka nie jest samotna, dziedziny nauki nie występuje rozdzielnie. Interdyscyplinarność może dziać się świadomie na każdych lekcjach. Kreatywność, przedsiębiorczość, współpraca w zespole, planowanie, ewaluacja, prezentacja to tylko wierzchołek możliwości. Rozwijanie kompetencji kluczowych okazuje się, w oparciu o Microsoft, niezwykle proste.
 • 2. K jak Kooperacja podczas działania z Micro:bitami.

  O tym, jak praca zespołowa jest kluczową kompetencją przyszłości, wie każdy. A jak to jest ze współpracą w szkole? Lubimy pracować podczas lekcji w grupach, czy raczej unikamy tego modelu pracy? Co młodym daje realizacja zespołowa projektów? Opowiemy o tym w oparciu o mikrokontroler - Micro:Bit. To maleńka płytka o wielkich możliwościach. Pomysł stworzenia płytki powstał w Wielkiej Brytanii, gdzie w taki „osobisty komputer” został wyposażony każdy uczeń. Podczas warsztatu uczestnicy i uczetniczki poznają możliwości Micro:Bita i zobaczą w praktyce, jak można wykorzystać płytkę do nauki programowania, ale z silnym naciskiem na angażowanie uczniów i uczennic do współdziałania.
  Grażyna Kędzia
  Cyfrowy Dialog
 • 1. K jak Kreatywność podczas modelowania 3D.

  Kreatywność to jedna z kompetencji przyszłości. Doceniana i poszukiwana przez pracodawców wśród umiejętności potencjalnych pracowników. Jak uczymy kreatywności w szkołach? Czy wystarczająco doceniamy tę kompetencję? Czy wystarczająco szeroko ją rozumiemy? I wreszcie, jak narzędzia dostarczone w ramach Laboratoriów Przyszłości, w tym drukarki 3D, można wykorzystać do rozbudzania kreatywności i uczenia kreatywnego myślenia młodych ludzi.
  Grażyna Kędzia
  Cyfrowy Dialog
 • Dzień dobry, ja dzwonie do Pani/ Pana z programu czysty powiat / twoje województwo dba o zdrowie/ z prezentacją fantastycznych super niepotrzebnych produktów w fantastycznej super dużej cenie, gdzie do odebrania ma Pan/Pani wyjątkowy gadżet. Mogę też dzwonić do Pana/Pani w nietypowej sprawie – włamania na Państwa konto bankowe, ale mogę też wysłać fałszywego sms, sfałszować stronę banku lub... no właśnie – możliwości i prób oszukiwania zwykłego obywatela jest mnóstwo, niestety nie znając mechanizmów internetowych lub socjotechnik coraz bardziej dajemy się wyprowadzić w przysłowiowe maliny. Jak być bezpiecznym, jak weryfikować informacje, jak nie wyprowadzić się w socjologiczno- marketingowy ciemny róg, dowiesz się na tym webinarium, które będzie zachętą i zaproszeniem do zrealizowania kursu z zakresu cyberbezpieczeństwa, którego autorami są prelegenci naszego webinarium.
  Łukasz Gierek
  Gierek.edu.pl
 • 1. Zarządzanie szkołą i lekcją w ekosystemie Microsoft. Dyrektor i nauczyciel w chmurze Microsoft.

  Ekosystem Microsoft daje szeroki wachlarz możliwości zarządzania szkołą lekcją, np. współdzielenia dokumentów, przepływ wewnętrznej komunikacji oraz stworzenie wspólnej przestrzeni dla całej społeczności szkolnej. Funkcjonowanie profesjonalnie, skutecznie i bez wzmożonego nakładu pracy z natychmiastowym dostępem do potrzebnych informacji.
 • Jak nie dać się zhakować w sieci?

  Twoje dane, czyli również i pieniądze są bezpieczne tylko wtedy, kiedy stosujesz pewne zasady, reguły i zabezpieczenia. Tu je poznasz, odświeżysz, wdrożysz od razu w swoim komputerze prywatnym oraz komputerach szkolnych.
 • Czy pamiętasz o wszystkim? Nie musisz, automat wykona to za Ciebie. cz2.

  Power platform to platforma, która za Ciebie wykona zaprogramowane czynności. I to bez znajomości programowania, więc zajrzyj i zaprogramuj swoje codzienne czynności, a więcej czasu będziesz miał dla siebie.
 • Terapia EEG Biofeedback w placówkach oświatowych

  Warsztaty: Przedstawienie i opisanie Aparatu do terapii Biofeedback, omówienie dyfunkcji w których Terapia jest skuteczna, przykładowy trening Biofeedback
 • Projekty w edukacji wczesnoszkolnej, czyli jak zaprojektować dziecięcą ciekawość

  Podczas warsztatu znajdziesz odpowiedzi na pytania: - Skąd brać pomysły na projekty, dzięki którym zrealizujesz podstawę programową? - Jak zaplanować projekt wspólnie z dziećmi? - W jaki sposób można dokumentować i zakończyć projekt?
  Praca metodą projektu jest okazją do rozwiązywania problemów bliskich życiu i do interdyscyplinarnego uczenia się. Daje szansę na wykorzystanie dziecięcej  ciekawości jako motywacji do działania i uczenia się.
  Wiesława Mitulska
  Wiesława Mitulska
  superbelfrzy.edu.pl
 • Zajęcia z LEGO SPIKE Essential - jak to działa?

  Podczas warsztatów z zestawem LEGO® Education Spike Essential poznamy możliwości zestawu. Powiemy też jak przygotować lekcje, skąd czerpać inspiracje, jak zorganizować pracę i dbać o sprzęt w pracowni. Do udziału w warsztatach nie jest wymagana żadna wiedza z zakresu robotyki czy programowania. Wszystkiego się nauczymy :)
  Adrian Pontus
  Mistrzowie Robotyki
 • Zakręcone wyzwania STEAM z klockami KORBO Blocks

  Podczas warsztatów pokażemy w jaki sposób wykorzystać klocki konstrukcyjne Korbo Blocks w edukacji. Będziemy używać ich jako narzędzia do realizacji prostych wyzwań i zabaw rozwijających nasze umiejętności. Zbudujemy wielkie konstrukcje rozwijając naszą kreatywność, umiejętność pracy w zespole, myślenie logiczne i oczywiście umiejętność planowania. Odkryjemy różne prawa mechaniki i przeanalizujemy je niczym inżynierowie. Przede wszystkim jednak, będziemy się świetnie bawić bo działania w nurcie STEAM z Korbo Blocks to nauka i zabawa w jednym.
  Sebastian Pontus
  Mistrzowie Robotyki
 • Questing-lekcja może być przygodą

  Podczas warsztatów pokażę, w jaki sposób przygotować aktywności dla uczniów w formie
  analogowych i cyfrowych Questów. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, jakie narzędzia sprzyjają
  pracy z wykorzystaniem STEAM oraz neuro STEAM. Zobaczą, jak proste i efektywnie pobudzić
  motywację oraz kreatywność dzieci i młodzieży. Uczestnik otrzyma bank pomysłów do wykorzystania
  na każdym poziomie i przedmiocie.
  Bartosz Chyś
  Progresownia
 • Aplikacje do publikacji cyfrowych relacji z życia szkoły

  Warsztaty są przeglądem możliwości najciekawszych aplikacji do tworzenia jakościowych publikacji cyfrowych w szybki sposób: filmy, relacje, e-booki, wpisy. Intuicyjna obsługa oraz wbudowane funkcje przekładają się na tworzenie angażujących treści, które od ręki można publikować online. Aplikacje dedykowane głównie na smartfon pozwalają na zaangażowanie nauczycieli oraz uczniów starszych i młodszych klas. Poznaj efektywne techniki pracy do promocji oferty szkoły.
  Joanna Alberska
  Szkoła w Chmurze
 • Gamifikacja w szkole- warsztat praktyczny

  Podczas warsztatów zostanie omówione mechanizmy gamifikacji, które można wykorzystać w praktyce szkolej. Uczestnicy zapoznają się z aplikacjami, które można wykorzystać w szkole stosując gamifikację. Uczestnicy wezmą udział w kilku aktywnościach wykorzystujących gamifikację. Podzielą się swoimi spostrzeżeniami.
  Program warsztatu:
  -Nearpod na start- gra uczestników
  -Jak korzystać z Nearpoda
  -Mechanizmy gamifikacji
  -Repozytorium aplikacji
  -Jak zorganizować „zgamifikowaną lekcję”
  -Podsumowanie z sesją Q&A
 • Kodowanie i robotyka dla przedszkoli i klas 1-3

  Podczas warsztatów uczestnicy poznają sposoby na prowadzenie ciekawych i angażujących zajęć z kodowania i robotyki dla przedszkoli i uczniów klas 1-3. Uczestnicy zapoznają się z możliwościami robota Photon oraz aplikacją Photon Edu oraz z funkcjonalnościami robota Zosia Mała Nauczycielka.
  Program warsztatu:
  -Pomysły na kodowanie w przedszkolu i klasach 1-3
  -Zosia Mała Nauczycielka, czyli wielkie odkrycie małego robota
  -Plansze interaktywne
  -Storytelling z Zosią
  -Omówienie robota Photon
  -Omówienie aplikacji Photon Edu
  -Ćwiczenia z wykorzystaniem aplikacji Photon Edu
  -Przykłady do wykorzystania na zajęciach
 • Sztuczna inteligencja z robotami Photon jako element edukacji steamowej.

  Szkolenie dla nauczycieli którzy chcą przybliżyć swoim uczniom technologię sztucznej inteligencji. Dzięki szkoleniu uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób rozmawiać z uczniami o sztucznej inteligencji, dowiedzą się czym jest sztuczna inteligencja i poznają jej wybrane zastosowania.
  Przedstawiony na warsztacie zestaw Photon Moduł Sztuczna Inteligencja pokaże zastosowanie technologi AI w życiu codziennym. Za pośrednictwem dedykowanej aplikacji uczestnicy wezmą udział w trenowaniu sztucznej inteligencji robota Photon, który zmieni się m.in. w inteligentną kasę, lodówkę, pojazd autonomiczny, detektywa czy chatbota. Śledząc działania robota uczestnicy będą mieli okazję zastanowić się nad wykorzystaniem nowych technologii w codziennym życiu.
  Beata Chojnowska-Gąsiorek
  Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, SP6 Gdynia
 • Wszechświat jest w nas! 12:30-15:00 mała sala gimnastyczna

  Czy zastanawialiście się kiedyś, z czego składa się świat, który nas otacza? W szkole uczymy się o tym, że wszystko składa się z atomów. Niestety pomijany jest jeden, szalenie istotny fakt, nikt nie wytłumaczył nam - skąd wzięły się te atomy? Czy wszystkie powstały na początku wszechświata? Jak powstają bardziej złożone struktury w naszym wszechświecie? Ostatecznie, jaki związek z naszym istnieniem ma wszechświat? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas naszych zajęć pod niebem, takim Niebem do Wynajęcia.
 • "Innowatorzy jutra". STEAM w Centrum Edukacji Ekologicznej. 15:00-16:30 sala: 218_CEE

  Zajęcia otwarte: Zobacz na własne oczy jak uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni rozwijają swoje kompetencje proinnowacyjne realizując kolejny projekt. "Innowatorzy jutra" to efekt współpracy Doroty Czech-Czerniak (Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 we Wrześni) i Zbyszka Karwasińskiego (Poznańskie Centrum Superkomputerowo - Sieciowe) w przestrzeni STEAMLab Centrum Edukacji Ekologicznej.
  Trenerzy zapraszają do podgladania uczniów pracujących metodą Procesu Projektowania Inżynierskiego.
  W projekcie "Innowatorzy Jutra" uczniowie spotykają się raz na dwa tygodnie budując lądowniki marsjańskie, projektując systemy ostrzegające przed powodzią, inteligentne miasta, zielone przestrzenie, dostępne budynki itp.
 • Code for Green, czyli jak kodujemy dla zielonego. 12:30-14:00 sala: 213_CFG

    Program Code for Green to innowacyjne podejście do edukacji łączące nowoczesne technologie, programowanie, robotykę i mechatronikę z tematem zmian klimatycznych. Myślimy globalnie- działamy lokalnie to motto naszych działań. Ostatnie tygodnie w świecie nowoczesnych technologii zdominował temat sztucznej inteligencji. Kto z nas nie bawił się ChatGPT? Samo zadawanie pytań i czekanie na odpowiedź to tylko konsumowanie treści. A my chcemy być twórcami! Czy uda nam się stworzyć rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję? Odpowiedzią są zajęcia Code for Green w sali 213. Tym razem nasze działania skupią się na Centrum Edukacji Ekologicznej przy naszej szkole. Zapraszamy 🙂
  Dorota Czech-Czerniak Anna Nowicka
  Code For Green SSP6 Września
 • SZYCIE to tylko początek, czyli jakie moce kryje w sobie igła z nitką.12:30-16:30 sala: Pokój nauczycielski, sala 120

  Warsztat otwarty w specjalnej strefie: SSP-6, Pokój Nauczycielski sala 120 1 piętro otwarte dla wszystkich zainteresowanych
 • SSP nr 6 Września 14:30-16:30 sala: 213-CFG

  Szybcy i skoczni, czyli niezapomniane eksperymenty z klockami LEGO
 • STEAM-owa Lekcja 12:30-14:30 sala: 218-CEE

  STEAM to sposób nauczania stawiający na naukę projektową konsolidującą pięć kluczowych bloków tematycznych: naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Koncepcja ta ukierunkowana jest na kształcenie kompetencji przyszłości oraz kształcenie uczniów ukierunkowanych na realizację innowacyjnych i niekonwencjonalnych rozwiązań.
  Chcesz poznać STEAM w praktyce? Chcesz dowiedzieć się jak budować kompetencje przyszłości swoich uczniów? Chcesz wiedzieć jak rozwijać u swoich uczniów równolegle kompetencje artystyczne, medialne, przyrodę, programowanie, inżynierię, matematykę? Chcesz aby Twoi uczniowie potrafili konstruować wynalazki tworzyć innowacje?
  Weź udział w otwartej lekcji STEAM, zaobserwuj jak to zrobić.
  W czasie otwartej lekcji będziecie mogli obserwować pracę uczniów w czasie STEAM-owej Lekcje realizowaną w autorskim laboratotium STEAM - STEAMLab. Uczniowie uczestniczący w lekcji odbęda podróż w głąb ludzkiego ciała oraz podróż dookoła świata. W czasie warsztatu uczniowie wykorzystywać będą różnorodne narzędzia cyfrowe takie jak: iPady, roboty, klocki, interfejsy pomiarowe wykorzystywane w czasie pracy projektowej równomiernie z narzędziami tradycyjnymi takimi jak papier, kredki, farby, drewno, tkaniny,itp.
  Czas realizacji warsztatu:1.5h-2h
   
  Marlena Plebańska
  STEAM Polska
 • EDUKACYJNA MOC MINECRAFTA

  Grupa docelowa: nauczyciele różnych przedmiotów
  Wymagana znajomość Minecrafta: brak lub podstawy
  Uczestnicy warsztatu:
  – zobaczą jak świat popularnej gry Minecraft Education Edition może stać się przestrzenią edukacyjną,
  – doświadczą rozwijania kompetencji kluczowych i umiejętności przedmiotowych w świecie Minecrafta,
  – poznają konkretne wyzwania przygotowane dla uczniów zaproszonych do wirtualnej klasy,
  – dowiedzą się o różnych modelach pracy z uczniami w Minecraft Education Edition,
  – otrzymają propozycje konkretnych ćwiczeń do wykorzystania w pracy z uczniami.
 • Chromebooki w akcji - jak wykorzystać potencjał Chromebooka podczas zajęć stacjonarnych.

  Warsztaty dla nauczycieli skupiają się na wykorzystaniu Chromebooków i narzędzi Google Workspace w edukacji. Celem jest zaprezentowanie, jak wykorzystać te narzędzia w procesie nauczania, szczególnie w metodzie projektowej. Uczestnicy nauczą się, jak wykorzystać narzędzia takie jak Google Classroom, Google Drive i Google Docs, aby usprawnić pracę w klasie i umożliwić uczniom współpracę i komunikację. Warsztaty będą również obejmować ćwiczenia praktyczne i case studies, aby uczestnicy mogli wdrożyć nabyte umiejętności w swoich własnych klasach.
  Maciej Danieluk
  ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku, Gocloud.pl
 • Czy aktywizujące metody pracy potrzebują nowych technologii?

  Zapraszamy do udziału w warsztatach, w których sprawdzimy czy aplikacje interaktywne, nowoczesny tablet, komputer, rysik mogą zastąpić kolorowe kartki, papier, kredki? Czy nowe technologie są potrzebne do realizacji atrakcyjnych i aktywizujących zajęć? Spróbujmy się o tym przekonać sami.  
 • Sztuczna inteligencja w praktycznych zastosowaniach.

  Na warsztatach dowiesz się czy sztuczna inteligencja może nas kontrolować. Również będziesz mógł zbudować mini zestaw do przetestowania tego procesu. Poznasz jak działa uczenie się sieci neuronowych i co jest efektem tego procesu. Warsztat dedykowany dla nauczycieli kl. VII -VIII i szkół ponadpodstawowych. Wymagana podstawowa umiejętność obsługi komputera i ciekawość! Do dyspozycji uczestników warsztatu będą zestawy do konstruowania elementów wykonawczych.
  Adam Turkot
  Code for Green
 • 102 sposoby na koncentrację i mobilizację uczniów

  1.Mózg ucznia, a tworzenie warunków do mobilizacji na lekcji. 2. Mobilizacja, a motywacja zewnętrzną i wewnętrzna. 3. Dobre otwarcie lekcji - od powitanki do zadania na dobry początek. 4. Tablica kanban, levele, pudełko-metody na mobilizację 5. Mówię do Ciebie...Rola informacji zwrotnej. 6. Ewaluacja- skąd wiem, że uczeń się zaangażował.
  Anita Plumińska-Mieloch
  Centrum Edukacji i Rozwoju PROGRESOWNIA
 • Zarządzanie projektem edukacyjnym metodą Kanban z pomocą aplikacji Taiga

  Taiga to bezpłatne narzędzie do zarządzania projektami dla multidyscyplinarnych zespołów. Z Taigą zaplanujesz swój projekt STEAM, wyznaczysz zadania i osoby, które mają je realizować. Do każdego zadania przypiszesz komentarze, dołączysz pliki, oznaczysz status pracy, podłączysz tzw. podzadania. Przekonaj się jakie to proste. Taiga jest dostępna w Chmurze Edukacyjnej Pionier R&C dostarczanej szkołom bezpłatnie przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo - Sieciowe. W czasie szkolenia pokażę Ci jak do nas dołączyć i cieszyć się zorganizowanym projektem.
  Zbigniew Karwasinski
  Poznańskie Centrum Superkomputerowo - Sieciowe
 • Wprowadzenie do świata programowania z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon.

  Warsztaty przeznaczone dla nauczycieli/edukatorów pracujących z dziećmi w wieku 7-12 lat.
  Na warsztatach pokażemy, jak w przystępny sposób wprowadzić dzieci w świat programowania i kodowania.
  Praca z Robotem Photon pozwoli zobrazować działanie skomplikowanych programów i zrozumieć dzieciom ich strukturę.
  Uczniowie będą w stanie stworzyć symulacje problemów, opracować algorytmy i logikę dla robota, a następnie fizycznie wykazać, czy ich założenia były słuszne.
  Nauka za pomocą prostych interfejsów do kodowania przygotuje Twoich uczniów do korzystania z popularnych w edukacji programów: Scratch i MakeCode, a także języków programowania JavaScript oraz Python.
  Marcin Pogorzelski
  Moje Bambino Sp. z o.o.
 • Jak realizować ciekawe STEAMowe lekcje z mikrokontrolerem BECREO kit?

  Praca z mikrokontrolerami to obowiązkowy, podstawowy komponent w projekcie Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy na warsztat z rozwiązaniem BECREO KIT – ZESTAWEM KONSTRUKCYJNYM Z MIKROKONTROLEREM, CZUJNIKAMI I AKCESORIAMI. BECREO kit to PRODUKT POLSKI Jest to zestaw do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki do wykorzystania na zajęciach techniki, informatyki, fizyki oraz na innych przedmiotach. Zestaw wyróżniają wysokiej jakości plansze dydaktyczne, schematy poglądowe do realizacji projektów uczniowskich oraz bezpieczne, stale aktualizowane oprogramowanie edukacyjne w formie kursu wraz z pełną obudową metodyczną dla uczniów i dla nauczyciela. Łączy się z innymi zestawami konstrukcyjnymi np. klockami LEGO® Umożliwia współpracę z drukarkami 3D. Współpracuje z różnymi robotami edukacyjnymi. Posiada specjalne wsparcie - BECREO WiKi – platformę z bazą materiałów, gdzie znajdują się scenariusze lekcyjne, pomysły na niestandardowe lekcje, instrukcje i tutoriale, projekty interdyscyplinarne.
  Marcin Paks
  Moje Bambino Sp. z o.o.
 • Plansze Interaktywne i Multimedialne Pracownie na lekcjach przedmiotów przyrodniczych są niezawodne!

  Od edukacji stacjonarnej, przez hybrydową, aż do edukacji domowej – produkty z serii MPP i IPP wspierają wszystkie rodzaje edukacji. Wykorzystując nowoczesne materiały interaktywne, które nie tylko skutecznie angażują uczniów, ale także rozwijają kompetencje związane z TIK, nauczycielki i nauczyciele z powodzeniem zrealizują założenia podstawy programowej, jak i priorytety polityki oświatowej państwa. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak prawidłowo i skutecznie wykorzystać technologie informacyjno-komunikacyjne w procesach edukacyjnych – zarówno pod względem metodyki nauczania, jak i doboru odpowiednich materiałów i narzędzi. Zapraszamy na prezentację produktów firmy Learnetic – Multimedialnych Pracowni Przedmiotowych: biologia dla klas V-VIII szkoły podstawowej oraz Interaktywnych Planszy Przyrodniczych z geografii.
  Jakub Sypniewski
  Learnetic SA
 • Do powtórek, przed maturą i na co dzień do szkoły - wykorzystaj Wirtualnych Laboratoriów zasoby!

  Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze to kompleksowe materiały interaktywne do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii na etapie szkoły ponadpodstawowej. Każdy zestaw umożliwia przeprowadzanie angażujących lekcji dzięki licznym symulacjom, interaktywnym doświadczeniom, modelom 3D, czy testom porządkującym wiedzę ucznia. Każdy program z serii WLP to przemyślany zbiór środków dydaktycznych w wersji multimedialnej, w zasobach znajduje się aż 25 zagadnień z podstawy programowej, które zostały przedstawione przy pomocy różnorodnych metod aktywizujących klasę. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się, jak prawidłowo i skutecznie wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w procesach edukacyjnych – zarówno pod względem metodyki nauczania, jak i doboru odpowiednich materiałów i narzędzi. Warsztat zostanie przeprowadzony w oparciu o produkt firmy Learnetic – Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze.
  Jakub Sypniewski
  Learnetic SA
 • Laboratoria Przyszłości w praktyce - jak w prosty sposób nagrać i zmontować film

  "Jak zmontować film na telefonie" - czy można nagrać wstęp do lekcji, opis zadania domowego, czy zaproszenie do projektu na telefonie? Oczywiście, ze tak. Na moich warsztatach pokażę Ci jak to robić w ciekawy i angażujący sposób i jak zmontować film na tym samym telefonie. Pokażę tez gdzie, kiedy i dlaczego warto je opublikować. Zapraszam Dawid Łasiński - Pan Belfer.
 • Podstawy budowy marki osobistej nauczyciela, czyli jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu

  Marka osobista nauczyciela - lans, czy odpowiedzialność" Żyjemy w czasach kiedy jakość nie broni się bez odpowiedniego marketingu. Czy tego chcemy, czy nie dotyczy to również edukacji. Media społecznościowe pozwalają tworzyć marki osobiste wokół których zbierają się społeczności zainteresowane danym tematem. Jak nauczyciele mogą wykorzystać ten trend? Co dzięki temu zyska szkoła i uczniowe? No i najważniejsze, co dzięki temu zyskujemy my - nauczyciele. Zapraszam na moje warsztaty podczas których postaram wam się odpowiedzieć na te pytania oraz zdradzić kilka kroków, które pozwoliły mi zbudować, być może jedną z największych nauczycielskich marek, czyli Pana Belfra - nauczyciela z Internetów. Zapraszam na łyk świeżego spojrzenia na usługi edukacyjne - Dawid Łasiński
 • Warsztaty - Smart Home z Arduino i Scratch

  Kolejną propozycją zespołu Science and Innovation Center są zajęcia z drugiego najpopularniejszego języka programowania, jakim jest Scratch. Tym razem skupimy się na tym, jak przeprowadzić z jego wykorzystaniem atrakcyjne zajęcia klasowe. Scratch skierowany jest głównie dla dzieci, a co za tym idzie nie wymaga od uczestników rozległej wiedzy programistycznej. Trenerzy SIC przeprowadzą warsztaty z użyciem autorskich scenariuszy lekcyjnych, umożliwiających programowanie mikrokontrolerów. Podczas zajęć zapoznają się Państwo z możliwościami połączenia płytek mikroprocesorowych Arduino Uno ze Scratch. Wspólnie zbudujemy prosty mini projekt z zakresu Smart Home. Na koniec zajęć przedstawimy dalsze możliwości naszej platformy i tego, jak można ją wykorzystać do prowadzenia lekcji we własnej klasie. Do zobaczenia na warsztatach! Zespół Science and Innovation Center
 • Python z mikrokontrolerem ESP8266

  Trenerzy Science and Innovation Center wprowadzą Was w świat Pythona, obecnie najpopularniejszego języka programowania na świecie. Dzięki swojej prostocie i powszechności jest on atrakcyjnym wstępem do świata programowania. Na zajęciach praktycznych pokażemy Wam, jak wiele możliwości on stwarza, zarówno w pracy indywidualnej jak i z całą klasą uczniów. Dlaczego warto przyjść na nasze warsztaty? Zespół SIC dzięki autorskim zestawom edukacyjnym stworzył innowacyjne zajęcia, uznawane przez uczestników za niezwykle motywujące. Dla osób bez doświadczenia warsztaty pozwolą postawić pierwsze kroki w świecie programowania, a ci, którzy z Pythonem są już zaznajomieni, odkryją szereg inspiracji do dalszej pracy. Nie lada atrakcją będą mikrokontrolery, które pozwalają zobaczyć na żywo jak efekt pisanego kodu na komputerze przekłada się na działanie robota. Do zobaczenia na warsztatach! Zespół Science and Innovation Cente
 • Aktywnie i kreatywnie, czyli jak zwiększyć zaangażowanie uczniów na lekcji.

  Ty też możesz tchnąć życie w podstawę programową, aby zamienić swoją lekcję w fascynującą przygodę i niezapomniane doświadczenie. Oto moje sposoby, jak ciekawie, aktywnie i kreatywnie realizować podstawę programową na różnych przedmiotach i różnych poziomach kształcenia. Przyjdź i poznaj mój bank pomysłów i inspiracji do wykorzystania od zaraz.
  Joanna Gadomska
  Biologia z Blondynką, III Liceum Ogólnokształcące w Koninie,
 • Zostań Asem Internetu!

  Opis: Internet przenika wszystkie sfery naszego życia. Wierzymy, że ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje, pobudza kreatywność. Podczas warsztatu porozmawiamy o tym, jak wspierać dzieci i młodzież w eksplorowaniu możliwości jakie daje sieć, w bezpieczny i odpowiedzialny sposób? Poznaj bezpłatny program Asy Internetu i dowiedz się, jak prowadzić ciekawe lekcje o bezpieczeństwie w sieci i cyfrowym obywatelstwie.
 • Czy pamiętasz o wszystkim? Nie musisz, automat wykona to za Ciebie. cz1.

  Power platform to platforma, która za Ciebie wykona zaprogramowane czynności. I to bez znajomości programowania, więc zajrzyj i zaprogramuj swoje codzienne czynności, a więcej czasu będziesz miał dla siebie.
 • Krytyczne myślenie jako kompetencja niezbędna w szkole przyszłości

  Warsztaty dla humanistów. Jak uczyć o przyszłości i dla przyszłości, która jest wielką niewiadomą? Na warsztatach podejmiemy pracę z uniwersalnymi narzędziami, jakimi są rutyny krytycznego myślenia. Uczestniczy poznają 3-4 rutyny i możliwości ich zastosowania podczas lekcji.
  Monika Czerkas
  Instytut Krytycznego Myślenia
 • Inkubator innowacji 4.0 w edukacji

  Interdyscyplinarny inkubator innowacyjności: uczelnia – szkoła. Prezentacja – modeli prototypów innowacji systemów w zakresie IT m.in.: analizy i oceny poziomu zagrożenia zjawiskiem uzależnienia od internetu na urządzeniach dostępowych oraz systemu wspomagania zdalnego nauczania - ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa zawodowego branży IT.
  Joanna Grubicka
  Akademia Pomorska w Słupsku
 • Przedmioty ścisłe nie muszą być problemem…

  Podręcznik zintegrowany z apką pozwala spojrzeć na nauki ścisłe z zupełnie innej perspektywy

  Matma, Fizyka i Chemia po co wkuwać skoro można zrozumieć…
  Każdy może uczyć się jej samodzielnie. Na pełnym luzie. Połączenie podręcznika z rzeczywistością rozszerzoną
  Czy AR może zainteresować młodego człowieka i pomóc zrozumieć? A może szybka powtórka przed sprawdzianem?
  O tym porozmawiamy razem i zastanowimy się czy takie podejście ma sens.
  Dodatkowo zapraszamy na nasze stoisko żeby po raz pierwszy zobaczyć pełno kolorową drukarkę 3D na którą stać Szkołę…
  Dariusz Michalski
  P.U.H. Prokser Dariusz Michalski
 • Długopisy 3D - jak wdrożyć druk 3D w szkole.

  Dlaczego warto wykorzystywać Długopis Banach 3D na zajęciach
  • aktywizowanie uczniów dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii,
  • praca z długopisami 3D wyzwala dobre emocje, które wspomagają proces terapii,
  • wymuszają odpowiedni chwyt pisarski,
  • ćwiczą sprawność manualną,
  • dużo lepsze efekty w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, spektrum autyzmu oraz ADHD,
  • każdy, kto weźmie długopisy 3D do ręki, zrozumie, że to bardzo proste!
  • rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i artystyczną,
  • uczy planowania i organizacji działań wzbogacając tradycyjne zajęcia.
  Joanna Wachowiak
  Ei System Sp.z.o.o.
 • Wykorzystanie modeli 3D w codziennej pracy nauczyciela

  Celem zajęć jest przekazanie wiedzy i umiejętności w zakresie korzystania ze szkolnej infrastruktury IT (tj. ekrany dotykowe, gogle VR i urządzenia uczniowskie) w połączeniu z aplikacją edukacyjną Corinth 3D. Jest to biblioteka ponad 1500 modeli 3D do nauki przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Dzięki różnym funkcjom aplikacja daje nauczycielowi paletę możliwości wykorzystania naukowo zweryfikowanych modeli 3D w codziennej pracy z uczniem. Podczas zajęć chcielibyśmy zaprezentować sprawdzone już pomysły i gotowe rozwiązania, które z łatwością może wprowadzić każda szkoła podstawowa i średnia. Podczas zajęć zapewniamy pełny dostęp zasobów aplikacji dla wszystkich uczestników.
  1. Co znajdę w zasobach Corinth 3D i gdzie ich szukać ?
  2. Zastosowanie modeli 3D w połączeniu z funkcjami monitorów interaktywnych.
  3. Jak tworzyć własne materiały edukacyjne z treściami z Corinth, tj. karty pracy, sprawdziany, ćwiczenia itd. ?
  4. Praca metodą projektu w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych i ścisłych.
  5. Zastosowanie Rozszerzonej i Wirtualnej rzeczywistości na lekcji (AR/VR).
  6. Corinth 3D w nauczaniu zdalnym i hybrydowym. Udostępnianie modeli uczniom przez kody QR.
  7. Tworzenie materiałów w Office: wykorzystanie MS Word i PowerPoint do tworzenia prezentacji z modelami 3D.
  8. Podsumowanie, pytania i odpowiedzi.
  Prezenter – Michał Grunt-Mejer
  Maciej Roth
  Corinth Polska
 • Tworzenie swoich materiałów i modeli dla okularów 3D

  Na warsztatach wykorzystamy darmowy program BLENDER.
  Zaprezentuję:
  - jak do systemu wstawić np. własne bryły archimedesowe,
  - jak umieścić statyczne i animowane modele 3D,
  - jak przygottować własne animacje aby były dobrze widoczne w okularach 3D.
  Ponadto pokażę podstawy, jak stworzyć własną scenę po której możemy się przemieszczać.
  Do tego celu wykorzystamy darmowy program UPBGE oparty o BLENDER w wersji 3.0.
  Jacek Kawałek
  Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu
 • Jak zaprojektować grę terenową z uczniami?

  Podczas warsztatu podzielimy się z uczestnikami naszym doświadczeniem z organizacji form outdoorowych przy współudziale młodzieży. Opowiemy, jak wygląda proces tworzenia gier terenowych, zaprezentujemy pomysły, które wykorzystujemy oraz zainspirujemy uczestników, by patrzyli troszkę inaczej na swoje otoczenie i wykorzystywali jego potencjał.
 • AI (sztuczna inteligencja) - wyzwanie czy szansa dla szkół?

  Stoimy u progu zmiany społecznej, która mocno ostatnio została zaakcentowana przez ChatGPT (Open AI). Czy jest to szansa, czy może wyzwanie dla całej edukacji, czym właściwie jest sztuczna inteligencja i jak możemy już dziś z niej korzystać? Na warsztacie postaram się odpowiedzieć na te i inne pytania związane z AI. Jeżeli nic nie wiesz o sztucznej inteligencji, ten warsztat też jest dla Ciebie;) Przedstawię przykłady rozwiązań, które już dziś można w prosty sposób wykorzystać na różnych przedmiotach szkolnych oraz pokażę, jak wykorzystać AI do pracy twórczej. A wspólnie wypracujemy pomysły, jak wpleść nadchodzącą rewolucję w nasz system edukacji.
  Marcin Wolski
  Grupa EDUKACJA 3.0
 • Tworzenie aplikacji desktopowych w Python dla opornych

  Progr@muj w zespole - zróbmy to razem w Pythonie.
  Stworzymy aplikację bazując na kodach https://github.com/programujemy-python/programuj-w-zespole
  Adam Jurkiewicz
  Sekcja Informatyki Szkolnej - Polskie Towarzystwo Informatyczne, Superbelfrzy RP
 • Python i mikrokontrolery zgodne z Arduino

  PyTechBrain - edukacyjna platforma bazująca na Arduino 3 i Python
  Utworzymy program generujący wykres bazując na czujnikach, Pythonie i bibliotece matplotlib
  Adam Jurkiewicz
  Sekcja Informatyki Szkolnej - Polskie Towarzystwo Informatyczne, Superbelfrzy RP
 • Innowacyjne zastosowania tabletu graficznego i oprogramowania pakietu Adobe w edukacji szkolnej – przekrój przez nauczanie przedmiotowe.

  Warsztaty zostaną przeprowadzone metodą pokazu uczestniczącego, w trakcie którego prowadzący zaprezentuje przykłady zastosowań pakietu Adobe i tabletu graficznego na przedmiotach edukacji szkolnej. Dowiecie się państwo jak:
  -szybko i skutecznie zastąpić tablicę kredową czy mysz komputerową w pracy edukacyjnej
  -jak zainteresować i utrzymać uwagę swoich uczniów za pomocą tabletu graficznego.
  -Jak efektywnie wykorzystać pakiet Adobe oraz tablet graficzny Wacom na plastyce, wychowaniu fizycznym, matematyce, geografii czy języku polskim.
  Artur Hejna
  IT Media

Po raz 14 zapraszamy do udziału w konferencji popularno-naukowej LEPSZA EDUKACJA.

Celem konferencji jest popularyzacja oraz praktyczne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, wskazanie na potrzebę edukacji medialnej w procesach edukacyjnych. Także  wdrażanie i rozwijanie umiejętności programowania wśród uczniów wszystkich typów szkół.
W tym roku przyjrzymy się również dobrostanowi uczniów i nauczycieli.


Technologia w szkole – da się?

Dylematy i sukcesy, porozmawiajmy!
Nauczycielom nauczyciele

18 lutego 2023, sobota, godz. 9:00-12.00
Dyskusja i sieciowanie w formule Open Space Technology
w hali sportowej w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni przy ul. Słowackiego 41


Technologia może wspierać wprowadzanie w szkole różnych zagadnień i rozwijać liczne umiejętności. Nowoczesność może się przeplatać z tradycjami i pasjami. Kahoot czy maszyna do szycia - każdy może znaleźć odpowiednie narzędzie, by dotrzeć do uczennic i uczniów, porwać ich, zaprosić do współpracy.

Jako nauczyciele doświadczamy wielu sukcesów, ale nie zawsze wszystko jest łatwe. Potrzebujemy wymiany, inspiracji, motywacji i wsparcia. Porozmawiajmy w tej otwartej formule, jaką jest Open Space Technology, zobaczmy się i usłyszmy zanim rozjedziemy się po Polsce, doceńmy swoje sukcesy i pomóżmy sobie nawzajem znajdować pomysły i rozwiązania.

Przestrzeń do dyskusji pomoże nam stworzyć Aleksandra Chodasz, facylitatorka i specjalistka OST. Ola pracuje z grupami i społecznościami od 20 lat. Jej codzienna praca to wspieranie w dobrostanie i rozwoju odporności psychicznej oraz angażowanie i wspieranie interakcji w grupach od kilku do 200+ osób, online i offline, po polsku i angielsku.
O metodach swojej pracy pisze na www.ola.chodasz.pl

 

PARTNERZY


 

Noclegi dostępne we Wrześni i okolicy


 

Do rozpoczęcia pozostało00

dni


00

godzin


00

minut


00

sekund