Pokaż wszystkich

    KATARZYNA KUBACKA – prezes Fundacji Sztuki TAKI JESTEM.

    Pedagog, producentka wydarzeń artystycznych, prezes Fundacji Sztuki TAKI JESTEM.

    Nagroda PISF 2014 w kategorii „Edukacja Młodego Widza”, dwukrotne nominacje do Nagrody PISF w 2010 za Warsztaty Filmowe Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych „Ogrody polskiej animacji”, w 2009 za autorski projekt i realizację Akademii Filmowej „Otwórz oczy!”

    Od lat profesjonalnie zajmuje się organizacją imprez filmowych. Pomysłodawczyni i autorka 11. edycji Festiwalu Filmów NieZwykłych (www.festiwalniezwykly.pl) imprezy organizowanej w kilku miastach, dzięki dofinansowaniu ze środków publicznych, w tym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Filmoteki Narodowej, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

    Producentka trzech edycji „Spotkań z filmem polskim w Królestwie Maroka Otwórz oczy na polskie kino!” (Ouvrez vos yeux sur le cinéma polonais! 2011, 2010, 2009) wspólnie z Ambasadą RP w Rabacie i Instytutem Francuskim w Meknes.

    Współorganizator i juror The International Images Film Festival for Women w Zimbabwe. Współpracuje z TV Studiem Filmów Animowanych i Fundacją Sztuki i Edukacji Filmowej ANIMAFILM. W Projekcie KinoRP upowszechnia ideę promowania odrestaurowanych arcydzieł polskiej kinematografii.

    Od 2008 r. cyklicznie organizuje warsztaty filmowe Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych „Ogrody polskiej animacji” z udziałem młodzieży z Polski, a w 2012 i 2013 również z udziałem młodzieży z Królestwa Maroka i Włoch.

    Doświadczenia zdobywała także jako asystentka reżysera przy realizacji filmu „U pana Boga za miedzą”.

    W 1998 r. w książce „Debiuty polskiego kina”, pod redakcją prof. Marka Hendrykowskiego ukazał się jej wywiad rzeka z Janem Jakubem Kolskim.

    Była redaktorem i wydawcą  „Brulionu Filmowego Otwórz oczy!”, biuletynu dla nauczycieli z materiałami do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych w szkole. Redaguje i wydaje „Katalog

    Festiwalu Filmów Niezwykłych”. Przygotowanie do prowadzenia zadań edukacyjnych i wychowawczych: wyższe wykształcenie polonistyczne (filologia polska, UAM Poznań), podyplomowe studia dziennikarskie, 8 lat pracy w zawodzie nauczycielki, 3 lata pracy w miesięczniku PRESS.