Entuzjasta wykorzystania nowoczesnej technologii w edukacji, edukator, autor materiałów o tematyce edukacyjnej. Zaangażowany w liczne projekty, twórca autorskiej aktywnej metody opartej o based learning – Drama On-line, propagator edukacji w modelu STEAM. Ekspert Fundacji EdTech Poland oraz Sieci Edukacji Cyfrowej Kometa, członek PIIT. 

W ramach Systemu doskonalenia nauczycieli, opartym na kompleksowym wspomaganiu szkół jako SORE, profilował doskonalenie zawodowe kilkuset nauczycieli. Twórca autorskich scenariuszy wprowadzających programowanie w nauczaniu przedmiotowym w ramach projektu Superkoderzy. Koordynator sieci współpracy w ramach Śląskiej Szkoły Ćwiczeń. Producent i współtwórca narzędzi do nauki programowania i pracy w modelu STEAM.  

Felietonista, konsultant ośrodków doskonalenia, twórca Szkolnych Klubów Scottie Go!, współorganizator grupy Superbelfrzy RP, ambasador amerykańskiej platformy Edmodo w Polsce. Prywatnie początkujący żeglarz, który wraz z rodziną uwielbia odkrywać Mazury i nie tylko!  

 Temat:  

Jak realizować ciekawe STEAMowe lekcje z mikrokontrolerem BECREO kit?  

 Opis:
Praca z mikrokontrolerami to obowiązkowy, podstawowy komponent w projekcie Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy na warsztat z rozwiązaniem BECREO KIT – ZESTAWEM KONSTRUKCYJNYM Z MIKROKONTROLEREM, CZUJNIKAMI I AKCESORIAMI. BECREO kit to PRODUKT POLSKI Jest to zestaw do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki do wykorzystania na zajęciach techniki, informatyki, fizyki oraz na innych przedmiotach. Zestaw wyróżniają wysokiej jakości plansze dydaktyczne, schematy poglądowe do realizacji projektów uczniowskich oraz bezpieczne, stale aktualizowane oprogramowanie edukacyjne w formie kursu wraz z pełną obudową metodyczną dla uczniów i dla nauczyciela. Łączy się z innymi zestawami konstrukcyjnymi np. klockami LEGO® Umożliwia współpracę z drukarkami 3D. Współpracuje z różnymi robotami edukacyjnymi. Posiada specjalne wsparcie – BECREO WiKi – platformę z bazą materiałów, gdzie znajdują się scenariusze lekcyjne, pomysły na niestandardowe lekcje, instrukcje i tutoriale, projekty interdyscyplinarne.