O Petrosie Psyllosie

Petros Psyllos jest elektronikiem, programistą, innowatorem i konsultantem. W ramach działalności naukowo-wynalazczo-biznesowej zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, robotami społecznymi, wirtualnymi asystentami, human–computer interaction i ochroną zdrowia.

Został uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów (poniżej 30. r. ż.: Forbes 30 Under 30) oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Jest laureatem New Europe 100 – listy największych innowatorów w Europie Środkowo – Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times. Na swoim koncie ma ponad 17 prestiżowych nagród o zasięgu krajowym i międzynarodowym (Pittsburgh, Seattle, Paryż, Bruksela) w dziedzinie wynalazczości. Laureat krajowego i finalista centralnego etapu Imagine Cup w Seattle – reprezentował Polskę w największym konkursie technologicznym, organizowanym przez Microsoft. Nagrodzony przez World Invention Intellectual Property Associations i International Federation of Inventors’ Associations za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości”. Zdobywca głównych nagród od Chińskiego Stowarzyszenia Innowacji, francuskiego Ministerstwa Zdrowia i Spraw Społecznych oraz belgijskiego Ministra Budżetu i Funkcji Publicznej. Złoty medalista m.in. 115. Targów Wynalazczości Concours Lépine we Francji oraz INPEX w USA. Laureat Podlaskiej Marki Roku 2016 w kat. Odkrycie. Dwukrotny laureat programu „Najlepsi z najlepszych” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Petros Psyllos jest przedsiębiorcą – chciałby wykorzystywać nowoczesne technologie, aby osiągnąć pełny potencjał rozwoju człowieka. Założył laboratorium dostepnosc.pl, gdzie przy pomocy technologii pomaga innym ludziom. Jest członkiem komisji ds. Innowacyjności i Współpracy z Gospodarką KRASP. Stypendysta stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów (od 2015 roku) oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za „wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017”. Jutronauta Gazety Wyborczej, ambasador agencji Kuźniar Media. Freelancer.

Był prelegentem podczas wielu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, popularnonaukowych oraz dużych eventów firmowych. Jest autorem kursów multimedialnych z informatyki, a także prowadzącym i współtwórcą programów telewizyjnych o nowoczesnych technologiach i startupach w m.in. TVP1. Stale odwiedza programy telewizyjne i radiowe w Polsce i za granicą, popularyzując nowoczesne technologie.

https://petrospsyllos.com/pl/