Warsztaty - informacje.


Plan warsztatów


PROGRAM WARSZTATÓW - zobacz

Uwaga !

Rejestracja na warsztaty zamknięta.

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą warsztatów na które zgłosiło się ponad 600 osób. Wkrótce na adresy pocztowe podane podczas rejestracji otrzymają Państwo dane do zalogowania się w TEAMS. Do zobaczenia.

SOBOTA - godziny 11.00-11.45

Warsztat A

Krzysztof-Krzywdziński
PROWADZĄCY

dr Krzysztof Krzywdziński

PixBlocks, UAM

TEMATYKA

Jak uczyć programowania na każdym etapie edukacji.

INFORMACJE

W trakcie warsztatów pokażę w jaki sposób można efektywnie przeprowadzać zajęcia z programowania w trybie zdalnym i w sali lekcyjnej. Przedstawię również bezpłatne narzędzie PixBlocks umożliwiające naukę programowania na każdym poziome edukacji. Pokażę w jaki sposób dobrać materiał do konkretnego poziomu edukacji i jak przekazać wiedzę w sposób ciekawy i zróżnicowany. Przedstawię w jaki sposób uczyć programowania blokowego i tekstowego Python oraz jaki napisać z uczniami proste gry. W trakcie warsztatu pokażę w jaki sposób tworzyć automatycznie sprawdzające się sprawdziany i korzystać z panelu nauczyciela".


Dołącz!

Warsztat C1

swiatek
PROWADZĄCY

Jacek Świątek

Learnetic

TEMATYKA

Poznaj, dotknij, zrozum! Specjalne potrzeby edukacyjne w nowoczesnym wydaniu, czyli przykładowe zajęcia w oparciu o technologie dofinansowane w ramach programu Aktywna Tablica 2021

INFORMACJE

WAŻNE

"Max. Liczba osób na warsztacie: 15. Czy wiesz, jak skorzystać z nowej edycji programu dofinansowania Aktywna Tablica? A co jeszcze ważniejsze, czy wiesz, jakie pomoce może nabyć w ten sposób Twoja szkoła do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi? Weź udział w warsztacie, dowiedz się, jak otrzymać dofinansowanie oraz wypróbuj nowoczesne rozwiązania edukacyjne. W programie m.in. praca z multimediami wyróżnionymi w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Bett Awards oraz własnoręczne projektowanie pomocy edukacyjnych, które następnie zostaną wydrukowane w 3D i dostarczone pod wskazany adres! "


Dołącz!

Warsztat D

ordza
PROWADZĄCY

Tomasz Ordza

Krajowe Biuro eTwinning, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

TEMATYKA

Abecadło STEAM z eTwinning, czyli o skutecznej współpracy metodą projektu międzynarodowego

INFORMACJE

Podczas warsztatu poznasz zasady funkcjonowania platformy eTwinning oraz skuteczne metody poszukiwania partnera do współpracy w ramach projektu międzynarodowego eTwinning lub synergii eTwinning i Erasmus+. Dowiesz się jak krok po kroku rozpocząć swoją EDUprzygodę z projektami międzynarodowymi oraz gdzie szukać wsparcia w razie pytań dotyczących projektów. Warsztat nie tylko będzie wstępem do narzędziownika eTwinnera, ale także będzie zawierał sprawdzone praktyki projektowe, które nagrodzone zostały Europejskimi Odznakami eTwinning. Punktem wyjścia do rozmowy o interdyscyplinarnych działaniach uczniów będą międzynarodowe projekty zrealizowane w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Nowaka w Dąbrówce.


Dołącz!

Warsztat S1

Dariusz-Martynowicz
PROWADZĄCY

Dariusz Martynowicz

Dariusz Martynowicz Czas na Progres

TEMATYKA

Alfa i Omega, czyli jak ciekawie zacząć i zakończyć lekcje?

INFORMACJE

Mówi się, że mężczyznę poznajemy po tym, jak kończy. Nauczyciel(ka) ma trudniej. Oczywiście ważny jest cały proces lekcyjny, nie mamy jednak wątpliwości, że niejednokrotnie to pierwsze czynności nauczyciela decydują o tym, czy uczeń odpowiednio zaangażuje się w zaprojektowane przez niego działania. Wszystkie badania pokazują także, że uczniowie bardzo często zapamiętują to, co na końcu. Podczas warsztatów poznasz niebanalne i metodyczne pomysły na rozpoczęcie i zakończenie zajęć oraz narzędzia, które sprawią, że Twoje lekcje będą atrakcyjne. Szczególną uwagę zwrócimy na model edukacji 5E i zastanowimy się, jak zaangażować, ale także ewaluować pracę uczniów.


Dołącz!

Warsztat Q

Joanna-Swiercz
PROWADZĄCY

Joanna Świercz

Joanna Świercz

TEMATYKA

Matma inaczej - kodowanie.

INFORMACJE

Podczas spotkania pokażę jak włączam elementy kodowania w naukę matematyki w klasach IV-VIII. Nie zabraknie aktywności z elementami ruchu, kolorowania, łamania szyfrów.


Dołącz!

Warsztat F

Andrzej-Musisz
PROWADZĄCY

Andrzej Musisz

Szkoła w Chmurze

TEMATYKA

Administracja Office 365 - od zera do bohatera.

INFORMACJE

Zagadnienia: - jak tworzyć konta użytkowników, grupy i zespoły aby łatwo nimi później zarządzać - jak wykorzystać autorski szablon Szkoły w Chmurze do automatyzacji zadań administratora - jak naprawić błędy popełnione przy uruchamianiu Office 365 (podstawy PowerShell) - jak wykorzystać grupy i pakiety zasad do zarządzania uprawnieniami w Teams


Dołącz!

Warsztat B

kapuśniak
PROWADZĄCY

Monika Kapuśniak

Mokapi Sp. z o. o.

TEMATYKA

Tablet - moje centrum dowodzenia w czasie edukacji zdalnej.

INFORMACJE

Na moim tablecie zgromadziłam niemal wszystko, co jest mi potrzebne do przeprowadzenia lekcji. Tablet zastępuje mi tablicę, monitor, zeszyt i segregatory z materiałami do lekcji. To taki mój nauczycielski TIKpiórnik. Na tablecie tworzę karty pracy,


Dołącz!

Warsztat H

prelegent_01
PROWADZĄCY

Krzysztof Grabowski

Cortland Sp. z o.o.

TEMATYKA

"Zdalna edukacja: Apple w chmurze"

INFORMACJE

Max. Liczba osób na warsztacie: 25.Na warsztacie dowiesz się jak pracować zdalnie korzystając z iPada. Podczas zajęć postaramy się obalić jeden z mitów związany z brakiem kompatybilności iPada z innymi systemami. Dowiesz się jak udostępnić zadanie, kartę pracy swoim uczniom lub innym nauczycielom oraz jak wspólnie pracować na dokumentach przygotowanych na sprzęcie Apple nie posiadając go. Warsztat przeznaczony jest dla tych którzy nie mają iPada i wahają się czy to dobry wybór oraz tych którzy już korzystają z systemu iOS i chcą dowiedzieć się czegoś nowego.


Dołącz!

Warsztat I

prelegentka_01
PROWADZĄCY

Dorota Madej

Cortland Sp. z o.o.

TEMATYKA

"Zdalna edukacja: Kreatywna lekcja z iPadem"

INFORMACJE

Max. Liczba osób na warsztacie: 25. Każdy rodzi się pełen kreatywności. Pielęgnowanie i rozwijanie kreatywności ma kluczowe znaczenie dla lepszego komunikowania pomysłów, rozwiązywania problemów i wywierania pozytywnego wpływu na świat. Dowiedz się jak korzystając z wielu aplikacji i funkcji iPada tworzyć bogate, angażujące zasoby edukacyjne, a poprzez pracę z muzyką, rysunkiem, fotografią i filmem kształtować i pobudzać w uczniach kreatywność na każdej lekcji.


Dołącz!

Warsztat J

Patrycja-Balogh
PROWADZĄCY

Patrycja Balogh

Multimedia w szkole

TEMATYKA

Dlaczego nasi uczniowie wciąż wybierają zawody z poprzedniej epoki?

INFORMACJE

Świat pędzi do przodu, zmienia się rzeczywistość, która nas otacza. Według prognoz licznych instytutów badawczych wiele znanych nam zawodów zniknie w ciągu najbliższych 15 lat! Ponad połowa dzisiejszych uczniów szkół podstawowych podejmie pracę w zawodzie, którego dzisiaj jeszcze nie znamy! Dlaczego zatem wybory młodych ludzi dotyczące zawodów są niemal identyczne, jak 20 lat temu? Podczas naszego warsztatu przeanalizujemy sytuację, zapoznamy się z potrzebami na rynku pracy i spróbujemy przygotować się do zmian, by absolwenci naszych szkół byli gotowi do podjęcia pracy w zawodach szczególnie istotnych z punktu widzenia państwa i firm funkcjonujących w Polsce.


Dołącz!

Warsztat K1

Paweł-Krupiński
PROWADZĄCY

Paweł Krupiński

Promethean

TEMATYKA

Efektywne wykorzystanie monitora interaktywnego w codziennej pracy nauczyciela

INFORMACJE

Technologia powinna być niezawodna i efektywnie wspierać rozwijający się warsztat pracy nauczycieli. Powinna stanowić wartość dodaną do tego, co dzieje się na lekcji, a nie tylko ją uatrakcyjniać. Na tym warsztacie dowiesz się jak monitor interaktywny pomaga skupić uwagę uczniów, aktywizuje do udziału w lekcji, pozwala pokazać ich kreatywność. Podobnie jak Internet jest dziś naturalnym środowiskiem dla dzieci i młodzieży, tak monitor często jest typowym narzędziem stosowanym w trakcie lekcji, może stać się bardzo dobrym substytutem co najmniej kilku narzędzi w Twojej klasie. 


Dołącz!

Warsztat G1

zyta
PROWADZĄCY

Zyta Czechowska

specjalni.pl

TEMATYKA

Wygeneruj sobie zadanie i kartę pracy- czyli bezpłatne generatory do konstruowania zindywidualizowanych materiałów edukacyjnych.

INFORMACJE

Podczas warsztatu uczestnicy poznają bezpłatne strony- generatory kart pracy i materiałów edukacyjnych, dzięki którym skonstruują zindywidualizowane i dostosowane pomoce dydaktyczne, arkusze i zadania. (fiszki, bingo, mapy, dyplomy, wykresy i inne). Warsztat skierowany jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów.


Dołącz!

Warsztat Z1

łasiński
PROWADZĄCY

Dawid Łasiński, Maciej Danieluk

Pan Belfer i Nauczyciel w sieci

TEMATYKA

"Microsoft Office 365 dla każdego"

INFORMACJE

Warsztaty Microsoft 365 dla Każdego. Microsoft365 to cały czas zmieniająca się platforma umożliwiająca współpracę w ramach chmury. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak ją efektywnie wykorzystać, jak tworzyć materiały dla swoich uczniów, jak współpracować z nimi na zajęciach online i nie tylko to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Dawid i Maciej – autorzy popularnych kursów video postarają się odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania dotyczące Microsoft 365 a dodatkowo wesprą Cię swoim doświadczeniem i wiedzą.


Dołącz!

Warsztat EE

adam_edusense_profil - ABIX Edukacja Adam Jurkiewicz
PROWADZĄCY

Adam Jurkiewicz

ABIX Edukacja

TEMATYKA

Python w nauczaniu zdalnym - dla klas 7-8 szkoły podstawowej - przykład wykorzystania

INFORMACJE

W trakcie warsztatu nauczyciele zapoznają się z platformą Python 3 w przeglądarce internetowej - to rozwiązanie, które można za darmo wykorzystać z MS-Teams, Google Suite, E-Podręczniki, Moodle, czy dowolną inną platformą edukacyjną. Wykonamy przykładowe ćwiczenie i pokażę, jak nauczyciele mogą przekazywać swoje inspiracje innym nauczycielom.


Dołącz!

Warsztat AA

Marta-Florkiewicz-Borkowska
PROWADZĄCY

Marta Florkiewicz-Borkowska

Marta Florkiewicz-Borkowska

TEMATYKA

Lekcja w Nearpodzie - filozofia i kultura pracy online.

INFORMACJE

Nearpod to edukacyjne kombo - narzędzie, które łączy w sobie cechy prezentacji z funkcjonalnościami kilku innych narzędzi, które wykorzystujemy oddzielnie. Teraz mamy to wszystko w jednym narzędziu - możemy tworzyć slajdy a pomiędzy nimi angażować uczniów i aktywizować śledząc ich wyniki w czasie rzeczywistym. Narzędzie świetnie nadaje się do pracy w trybie synchronicznym i asynchronicznym. Sprawdzi się dla nauczyciela zaawansowanego w nowoczesnych technologiach, jak i dla początkującego. Każdy wybierze sobie to, co mu najbardziej pasuje. Podczas tego warsztatu: - poznacie narzędzie Nearpod i jego możliwości i zasoby - dowiecie się jak stworzyć lekcję opartą na działaniu i refleksji - dowiecie się co oznacza opcja Quick Launch oraz weźmiecie udział w minilekcji stworzonej specjalnie na konferencję.


Dołącz!

Warsztat WW

karwasinski
PROWADZĄCY

Zbigniew Karwasiński

Laboratorium Innowacyjnej Edukacji Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

TEMATYKA

Uwolnij kreatywność uczniów z BBC Micro:bit - kieszonkowym komputerem zmieniającym sposób rozwijania umiejętności cyfrowych

INFORMACJE

BBC Micro:bit to podręczny, w pełni programowalny komputer (działający także w wersji całkowicie wirtualnej) z przyciskami, czujnikami dotykowymi, czujnikami ruchu, a nawet małym ekranem i modułem bluetooth! Możesz użyć BBC micro:bit do nauki programowania albo tworzenia niesamowitych, często zabawnych urządzeń. Zamień kawałek zwykłego kartonu w roboty, w pełni zautomatyzowane domki dla lalek, instrumenty muzyczne. Możliwości są nieograniczone dzięki dołączanym modułom. Micro:bit został zaprojektowany przez BBC w Wielkiej Brytanii. Jest niezwykle popularny w szkołach na całym świecie. BBC Micro:bit to kwintesencja edukacji w modelu STEAM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka)


Dołącz!

SOBOTA - godziny 12.00-12.45

Warsztat L

69928551_2365486696898029_8054004638615076864_o
PROWADZĄCY

Dorota Czech-Czerniak

Code for Green

TEMATYKA

Jak realizować pracę metodą projektu w edukacji zdalnej?

INFORMACJE

Opis: Warsztat przybliży metodykę i narzędzia pracy metodą projektu z uwzględnieniem specyfiki pracy zdalnej na przykładzie pracy w projekcie Code for Green. Narzędzia do komunikacji, pracy w grupach nad zadaniami krótko i długoterminowymi oraz narzędzia wspomagające aktywność uczniów. Narzędzia i metody do podtrzymywania i budowania relacji z edukacji zdalnej.


Dołącz!

Warsztat B1

sobiepan
PROWADZĄCY

Tomasz Sobiepan

IMAGE RECORDING SOLUTIONS Sp. z o.o.

TEMATYKA

Prelekcja ilustrowana pokazami doświadczeń pt.: „Przełom w doświadczeniach na lekcjach przedmiotów przyrodniczych – nie tylko cyfrowo, ale także z wykorzystaniem kodowania”.

INFORMACJE

Warsztat otwarty


Dołącz!

Warsztat KK

skotlarczyk
PROWADZĄCY

Karolina Skotarczak-Dobrzyńska

Archipelag Rozwoju

TEMATYKA

Notowanie graficzne.

INFORMACJE

Notowanie graficzne polega na sporządzaniu wizualnych notatek, które wspomagają efektywne uczenie się. Dzięki notatkom wizualnym i podwójnemu kodowaniu słów i obrazu, możemy zapamiętywać na dłużej. Jednocześnie uczenie się staje się ciekawe i twórcze. Warto włączać tę metodę do swojego warsztatu pracy, by być skutecznym nauczycielem, trenerem, edukatorem. Warto uczyć jej swoich uczniów. Wykorzystanie notowania graficznego ożywi Twoje lekcje, czy treningi. W czasie warsztatu: - poznasz zasady tworzenia notatek graficznych, - nauczysz się podstawowych elementów (symbole, postacie, banery i kontenery), - zastosujesz to, czego się nauczyłaś/nauczyłeś do stworzenia przykładowej notatki graficznej. Najważniejsze: By tworzyć notatki graficzne nie musisz umieć rysować. UWAGA! Zajęcia będą w formie warsztatowej, uczestnicy powinni przygotować kartki, czarny cienkopis i kilka kolorowych pisaków.


Dołącz!

Warsztat DD

michał.t.grześlak - Janusz Wierzbicki
PROWADZĄCY

Janusz S. Wierzbicki, Michał T. Grześlak

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

TEMATYKA

Sway - wszystko, o co warto zapytać, ale trzeba wiedzieć, że można!

INFORMACJE

Maksymalna liczba osób na warsztacie: 50. Sway jest prostym narzędziem o bogatych możliwościach pozwalającym szybko przygotować efektowne, atrakcyjne i czytelne publikacje internetowe bogate w multimedia - pokazy zdjęć, filmy czy osadzone dokumenty i projekty przygotowane w innych programach oraz w serwisach internetowych. Jednocześnie pozwala się skupić na przygotowaniu treści udostępniając mechanizmy automatyzujące proces ich wizualizacji. To, jak nasza treść zostanie zaprezentowana możemy między innymi wylosować, a operację tę powtarzać tak długo, aż efekt spełni nasze oczekiwania. Samą treść można zaimportować np. z opracowania przygotowanego w aplikacji Word lub PowerPoint. Przygotowane w Sway treści możemy udostępniać określając uprawnienia dla konkretnych osób lub grup w szkolnym Office 365 lub publikować w sieci internet - jako ogólnie dostępne. Treści są automatycznie dostosowywane do ekranu komputera, tabletu lub telefonu a narzędzie pozwala je także eksportować do formatów PDF lub DOCX. Jako nauczyciele możemy aplikację Sway wykorzystać na wiele sposobów - począwszy od przygotowania materiałów dla naszych uczniów, przez szybkie publikowanie relacji ze szkolnych wydarzeń po uwzględnienie pracy w niej jako elementu projektów edukacyjnych. W ostatnim przypadku to uczniowie mogą opracować wyniki swoich projektów w tym narzędziu. Dzięki mechanizmom udostępniania, mogą pracować nie tylko indywidualnie, ale również zespołowo na treścią projektu a efekt końcowy udostępnić tylko wybranej grupie odbiorców. Podczas warsztatów zademonstrujemy nie tylko podstawy pracy z aplikacją Sway, ale także mniej znane narzędzia i oferowane przez nią możliwości. Każdy z uczestników będzie miał także okazję popracować nad własnym projektem na podstawie udostępnionego przez nas szablonu. Podczas spotkania opowiemy także gdzie szukać pomocy i pomysłów a także dzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi wykorzystania Office 365 w szkole nie tylko podczas pandemii. Serdecznie zapraszamy, Michał T. Grześlak Janusz S. Wierzbicki


Dołącz!

Warsztat K2

Paweł-Krupiński
PROWADZĄCY

Paweł Krupiński

Promethean

TEMATYKA

Wyciśnij więcej ze zdalnego nauczania.

INFORMACJE

Po roku doświadczeń ze zdalnym nauczaniem czas podsumować to co już wiesz, ale też pomyśleć co nowego możesz się nauczyć. Na tym warsztacie dowiesz się jak wykorzystać monitor interaktywny do przeprowadzenia zdalnej lub hybrydowej lekcji. Jak połączyć się z każdego miejsca na świecie i prowadzić relacje na żywo na monitorze interaktywnym w swojej klasie. Porozmawiamy jak wykorzystujecie swoje narzędzia TIK oraz podpowiem Wam jak w prosty sposób przygotować swoją lekcję. Zobacz jak ja to robię - może wykorzystasz zdobyta wiedzę w swojej klasie. Nie bójmy się nowych technologii.


Dołącz!

Warsztat NN

Ignaciuk---Kreft
PROWADZĄCY

Michalina Ignaciuk, Jakub Kreft, Wojciech Kreft

Unicorn VR World

TEMATYKA

"Zostań Terapeutą VR! - poznaj Theraply VR - nową metodę pracy z dziećmi ze SPE"

INFORMACJE

Podczas warsztatu zaprezentujemy możliwości zastosowania technologii VR (wirtualnej rzeczywistości) do terapii i wsparcia rozwoju dzieci z SPE Dowiesz się: czym jest VR (wirtualna rzeczywistość) i dlaczego jej popularność tak szybko rośnie jak wykorzystuje się VR w zabawie, edukacji i terapii jakie są założenia Theraply VR - nowej metody pracy z dziećmi SPE jak zdobyć certyfikat Terapeuty VR i dołączyć do grona terapeutów Theraply VR oraz jak prowadzić ciekawe, innowacyjne zajęcia w wirtualnej rzeczywistości realizując sesje w swoim gabinecie lub pracując zdalnie online Zapraszamy: nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów pracujących z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych (SPE) przedstawicieli szkół, przedszkoli terapeutycznych, poradni itp. oraz rodziców .


Dołącz!

Warsztat N

Agnieszka-Ogiegło
PROWADZĄCY

Agnieszka Ogiegło

Agnieszka Ogiegło

TEMATYKA

Tablice online – dla wymagających ścisłowców i nie tylko. 1 warsztat

INFORMACJE

Tablice online – dla wymagających ścisłowców i nie tylko. (Whiteboard.fi, Virtual Manipulatives, The Math Learning Center Apps) - Agnieszka Ogiegło W czasie spotkania uczestnicy poznają funkcje i wykorzystanie następujących narzędzi: Whiteboard.fi. To internetowe narzędzie do tworzenia tablic dla nauczycieli i ich całych klas. Idealne do oceniania kształtującego. Co wyjątkowe, uczniowie pracują samodzielnie, nie widząc rozwiązań pozostałych członków klasy. Umożliwia jednoczesne uzyskanie odpowiedzi od wszystkich uczniów na pytanie zadane na tablicy nauczyciela. Virtual Manipulatives. Tablica do wykorzystania zarówno przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, jak i matematyki. W zależności od wyboru poziomu klasy mamy dostęp do bogatej gamy różnych narzędzi. Dostosowana do podstawy programowej z matematyki w krajach anglojęzycznych. The Math Learning Center Apps. Na stronie tej znajdziemy różne aplikacje matematyczne, część z nich z możliwością udostępniania uczniom do wspólnej pracy. - poznają platformy z darmowymi ćwiczeniami interaktywnymi dla uczniów klas 1-8.


Dołącz!

Warsztat CC

Adam-Turkot
PROWADZĄCY

Adam Turkot

Fundacja Forum Inicjatyw Społecznych

TEMATYKA

Wykorzystanie narzędzia TinkerCad w nauczaniu zdalnym.

INFORMACJE

W ramach warsztatu zostaną przedstawione możliwości wykorzystania platformy TINKERCAD w nauczaniu zdalnym. Omówione zostaną narzędzia programowania z wykorzystaniem symulacji obwodów, uproszczonego projektowania 3D oraz programowania blokowego do tworzenia sceny 3D.


Dołącz!

Warsztat OO

Justyna-Józefowicz
PROWADZĄCY

Justyna Józefowicz, Hanna Buchner

STYKI

TEMATYKA

SIM Bez ściemy o pracy szkoły metodą projektów. Case study

INFORMACJE

Szkoła oparta o pasję, odwagę i zaangażowanie nauczycieli i uczniów. Każdy członek społeczności podejmuje decyzje, współpracuje i uczy się radzić sobie z wyzwaniami. Podstawa programowa to (sic!) przyjaciel. Warsztat o tym, jak i po co bezpiecznie przeprowadzić szkołę na pracę metodą projektów w oparciu o case studies, o czym opowiedzą Hanka Buchner i Justyna Józefowicz ze STYKÓW. 


Dołącz!

Warsztat Y

danuta-Kitowska
PROWADZĄCY

Danuta Kitowska

Danuta Kitowska

TEMATYKA

"Jak się uczyć i nauczyć tego innych"

INFORMACJE

Uczestnicy warsztatów będę mieli okazję uporządkować wiedzę dotyczącą technik uczenia się, poznać literaturę, dzięki której pogłębią temat, a także zanalizować metodykę wprowadzania technik uczenia się na różnych etapach edukacji. W części praktycznej uczestnicy będą mogli wypróbować kilka technik. Uzupełnieniem warsztatów będzie materiał dydaktyczny, który otrzyma każdy uczestnik szkolenia.


Dołącz!

Warsztat V1

Iwona-Brzózka-Złotnicka
PROWADZĄCY

Iwona Brzózka-Złotnicka, Krzysztof Jaworski

Cyfrowy dialog

TEMATYKA

4xP czyli idee edukacyjne Seymoura Paperta, Projects (Projekty) i Passion (Pasja).

INFORMACJE

Seymour Papert najczęściej kojarzony jest z językiem Logo - i słusznie, bo to on jest autorem tego języka programowania. Dla nas był/jest przede wszystkim wielkim pedagogiem, dydaktykiem i jednym z największych autorytetów w dziedzinie edukacji. W duchu konstrukcjonizmu sformułował swoje ideę edukacyjne, które jego uczeń - Mitch Resnick - tak, tak, ten od Scratcha - rozwija i przybliża światu. Zapraszamy Cię do wspólnej refleksji nad edukacją w duchu Paperta. Niech to będzie ważny czas dla Ciebie i dla nas. Porozmawiajmy, podziałajmy, pomyślmy... Razem.


Dołącz!

Warsztat U

Małgorzata-Rabenda
PROWADZĄCY

Małgorzata Rabenda

Progres 4U Małgorzata Rabenda

TEMATYKA

W pogoni za marzeniami

INFORMACJE

...


Dołącz!

Warsztat BB

Bartosz-Chyś
PROWADZĄCY

Bartosz Chyś

Centrum Szkoleń Edukacyjnych Digitalni Bartosz Chyś

TEMATYKA

Aktywne uczenie i planowanie pracy z wykorzystaniem narzędzi TIK

INFORMACJE

Podczas warsztatu pokażę w jaki sposób wdrożyć metody aktywnego uczenia-Blended learning, Design Thinking z wykorzystaniem narzędzi TIK i elementami coachingu oraz myślenia krytycznego. Na warsztacie popracujemy takze nad planowaniem zajęć z uwzględnieniem opinii oraz potrzeb uczniów. Poznamy też narzędzia przydatne w planowaniu i ewaluacji zajęć w oparciu o elementy grywalizacji


Dołącz!

Warsztat HH2

76955945_2835700449797458_68801484841549824_o - Łukasz G.
PROWADZĄCY

Łukasz Gierek

Wacom

TEMATYKA

Tablet w dłoń!

INFORMACJE

Jeżeli masz tablet lecz nie wiesz w jaki sposób go użyć na lekcji zdalnej te warsztaty są dla Ciebie. Jeżeli nie masz tabletu i zastanawiasz się nad jego zakupem, te warsztaty są tym bardziej dla Ciebie. Sprawdź moje pomysły na realizacje interaktywnej lekcji angażującej uczniów i wykorzystującej tak pomocne narzędzie jakim jest tablet graficzny.


Dołącz!

Warsztat GG

gadomska
PROWADZĄCY

Joanna Gadomska

TEMATYKA

Poznajemy zakamarki naszego mózgu, czyli jak pobudzić mózg ucznia do lepszego działania.

INFORMACJE

Mózg to fascynujący i wyjątkowy narząd, ponieważ w ciągu minuty potrafi przetworzyć ogrom nowych wiadomości, które do niego docierają. Aby korzystać z niego w pełni, trzeba go najpierw dobrze poznać i zrozumieć jak działa, bo on też ma swoją instrukcję obsługi. Podczas warsztatu porozmawiamy dlaczego mózg każdego uczy się inaczej, od czego zależy nasza pamięć i co zrobić, aby pobudzić go do działania? 


Dołącz!

Warsztat ZZ

szofer
PROWADZĄCY

Zbigniew Karwasiński Adrianna Szofer

Laboratorium Innowacyjnej Edukacji Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

TEMATYKA

Projekt i praca zespołowa napędzane tablicą Kanban i bezpłatną aplikacją Taiga i EduMeet

INFORMACJE

Wizualizacja, efektywna komunikacja, ograniczenia liczby zadań w toku. To główne zasady dobrego projektu. Projekty bez metodyki opóźniają się, a w zespołach pojawia się chaos, niezadowolenie. Obojętnie czy tworzysz gazetkę szkolną, opracowujesz prezentację multimedialną albo organizujesz Dzień Sportu zasady sprawiają, że projekt ma szansę się udać i być gotowy na czas. W czasie warsztatu: nauczysz się efektywniej planować pracę zespołów, dowiesz się, jak poprawić komunikację w pracy zespołów z pomocą EduMeet, poznasz bezpłatną aplikację Taiga - system zarządzania projektem (jedną z usług Chmury Usług Edukacyjnych PIONIER Research & Classroom), dzięki której każdy członek zespołu będzie wiedział, dokąd projekt zmierza i na jakim jest etapie. Taiga umożliwia śledzenie postępów projektów na wirtualnej tablicy Kanban, Scrum lub obu. Usługa ta integruje także funkcje wideokonferencji, może współpracować z internetowymi repozytoriami kontroli wersji, takimi jak GitHub i Bitbucket.


Dołącz!

SOBOTA - godziny 13.00-13.45

Warsztat M

gorczynska
PROWADZĄCY

Elżbieta Górczyńska

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni

TEMATYKA

"Film jak sposób na nudę"

INFORMACJE

„FILM jako narzędzie do walki z nudą” Fakt, iż dzisiejsza kultura zdominowana jest przez obraz decyduje o tym, że film staje się doskonałym i atrakcyjnym narzędziem do rozwijania kompetencji emocjonalnych i społecznych dzieci i młodzieży. Warsztat, w którym dowiesz się jak można spędzić twórczo czas z telefonem komórkowym, jako narzędziem do wyrażenia własnych myśli, przekonań, opinii, czy interpretacji i ilustracji do świata wyobrażonego. Przez oko kamery telefonu możesz zupełnie inaczej zobaczyć swoją rzeczywistość i otaczających ludzi lub stworzyć nową rzeczywistość. Staniesz się operatorem, reżyserem, montażystą – twórcą.


Dołącz!

Warsztat E

Marta-Wysocka
PROWADZĄCY

Marta Wysocka

Szkoła w Chmurze

TEMATYKA

Lekcja bez banału, bliska ideału. Dołącz do Szkoły w Chmurze

INFORMACJE

Max. Liczba osób na warsztacie: 20. Jak przeprowadzić zajęcia online aktywując uczniów do wspólnej pracy? Podczas warsztatów poszukamy wspólnie odpowiedzi na te pytania korzystając między innymi z aplikacji Teams.


Dołącz!

Warsztat V2

Iwona-Brzózka-Złotnicka
PROWADZĄCY

Iwona Brzózka-Złotnicka, Krzysztof Jaworski

Cyfrowy dialog

TEMATYKA

4xP czyli idee edukacyjne Seymoura Paperta, Peers (Grupa równieśnicza) i Play (Zabawa).

INFORMACJE

Seymour Papert najczęściej kojarzony jest z językiem Logo - i słusznie, bo to on jest autorem tego języka programowania. Dla nas był/jest przede wszystkim wielkim pedagogiem, dydaktykiem i jednym z największych autorytetów w dziedzinie edukacji. W duchu konstrukcjonizmu sformułował swoje ideę edukacyjne, które jego uczeń - Mitch Resnick - tak, tak, ten od Scratcha - rozwija i przybliża światu. Zapraszamy Cię do wspólnej refleksji nad edukacją w duchu Paperta. Niech to będzie ważny czas dla Ciebie i dla nas. Porozmawiajmy, podziałajmy, pomyślmy... Razem.


Dołącz!

Warsztat LL

Marlena_Plebańska
PROWADZĄCY

Marlena Plebańska

STEAM Polska, iSpot

TEMATYKA

STEAM - jak kształcić kompetencje przyszłości w szkole i przedszkolu

INFORMACJE

Zastanawiasz się jak zaplanować i przeprowadzić w szkole zajęcia STEAM? Zespół STEAM Polska zaprasza na spotkanie online. Zapraszamy wszelkie osoby zainteresowane projektowaniem oraz realizacją zajęć w modelu STEAM: nauczycieli, edukatorów, ekspertów edukacyjnych. STEAM to sposób nauczania stawiający na naukę projektową konsolidującą pięć kluczowych bloków tematycznych: naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Koncepcja ta ukierunkowana jest na kształcenie kompetencji przyszłości oraz kształcenie uczniów ukierunkowanych na realizację innowacyjnych i niekonwencjonalnych rozwiązań, uczniów którzy podejmują rozważne ryzyko, angażują się w eksperymentalne uczenie się i twórcze rozwiązywanie problemów, podejmują współpracę i aktywnie uczestniczą w procesach twórczych. W czasie webinarium poznasz przykłady projektów STEAM, narzędzia wykorzystywane w edukacji STEAM, zdobędziesz inspiracje do realizacji zajęć STEAM w swojej szkole.


Dołącz!

Warsztat W2

Agnieszka-Halicka
PROWADZĄCY

Agnieszka Halicka

Genially

TEMATYKA

Pomysły na współpracę na platformie Genially

INFORMACJE

Warsztat jest przeznaczony dla osób, które już opanowały podstawy pracy na platformie Genially. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane sposoby na współpracę. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak najefektywniej tworzyć wspólny projekt w Genially, jak planować pracę zespołu oraz jak korzystać z Genially w Microsoft Office 365.


Dołącz!

Warsztat TT

Sebastian Pontus
PROWADZĄCY

Sebastian Pontus

TEMATYKA

Układamy i budujemy, czyli o klockach i nauce poprzez zabawę w edukacji nie tylko wczesnoszkolnej

INFORMACJE

Czy wiesz, że budując lub bawiąc się prostymi klockami rozwijamy nawet 20 różnych umiejętności? Podczas warsztatów skupimy się na tym jak wykorzystać różnego rodzaju klocki do kształtowania kompetencji miękkich (i nie tylko!), jak wspierać i rozwijać zespół klasowy, jak sprawić, by zajęcia dzięki klockom stały się jeszcze bardziej angażujące. Skupimy się na klockach (m.in. Lego®, Korbo Blocks) jako konkretach, elementach konstrukcyjnych a nawet narzędziach do wyrażania emocji, dzielenia się spostrzeżeniami czy do budowania relacji w klasie. Podczas warsztatu zachęcam, by mieć przy sobie kilka klocków, w dowolnych kolorach, kształtach i rozmiarach.


Dołącz!

Warsztat C2

swiatek
PROWADZĄCY

Jacek Świątek

Learnetic

TEMATYKA

Stacjonarnie i na odległość – przedmioty przyrodnicze w szkole podstawowe

INFORMACJE

Max. Liczba osób na warsztacie: 30. Czego nauczyła nas pandemia? Przede wszystkim tego, że na wyposażeniu każdej szkoły powinny znaleźć się nowoczesne programy edukacyjne – i to takie, z którymi praca możliwa jest nie tylko w klasie przy tablicy interaktywnej, ale też zdalnie z wykorzystaniem komputera czy tabletu! Takie uniwersalne i kompleksowe rozwiązania pozwolą zabezpieczyć placówkę na każdą ewentualność, ułatwić realizację zajęć, a przy tym uatrakcyjnić naukę, zwiększając zaangażowanie Twoich podopiecznych. Weź udział w warsztacie, poznaj perspektywę ucznia i nauczyciela i przekonaj się, że praca z programami tego typu jest bardzo efektywna, łatwa do wprowadzenia w każdej szkole, a automatyczne sprawdzanie wyników wydłuża czas wolny :)


Dołącz!

Warsztat R

zając
PROWADZĄCY

Monika Czerkas

Blue School Monika Czerkas

TEMATYKA

Sternik, kapitan i latarnia - o współpracy nie tylko na języku polskim

INFORMACJE

Umiejętność współpracy jest jedną z najważniejszych kompetencji. Na warsztacie zaprezentuję moje sposoby na kształtowanie tej umiejętności podczas lekcji. Wyruszymy w rejs, na którym zdecydujesz, czy będziesz częścią załogi, kapitanem, czy światłem latarni, które wskazuje kierunek. Gotowi? Wskakujcie na pokład!


Dołącz!

Warsztat G2

jola-majowska
PROWADZĄCY

Jolanta Majkowska

specjalni.pl

TEMATYKA

Nie(szablon)owe Prezentacje i Rysunki Google.

INFORMACJE

Warsztat dotyczący tworzenia szablonów w aplikacjach Google. Dzięki aplikaciom Google, użytkownik stworzy atrakcyjne wizualnie karty pracy online, które nie tylko ułatwią uczniom naukę, ale staną się również podręczną interaktywną tablicą, która ułatwi prowadzenie lekcji online i umożliwi współpracę.


Dołącz!

Warsztat RR1

paks
PROWADZĄCY

Marcin Paks

BeCreo

TEMATYKA

Nowość! Interaktywny System Nauki Programowania Scottie Go! Dojo

INFORMACJE

Warsztat dla nauczycieli Przedszkola i Szkoły Podstawowej, będzie wymagane pobranie aplikacji Scottie Go! Dojo. https://scottiego.com/scottie-go-dojo/ max. 20 osób Innowacyjna aplikacja AR do nauki programowania, która łączy świat realny ze światem cyfrowym oraz wspiera nauczyciela, ucznia i rodzica w procesie opanowania kluczowej kompetycji XXI wieku – umiejętności programowania. Tysiące uczniów i nauczycieli na świecie poznało Scottiego, wyjątkowego kosmitę, towarzysza w nauce programowania. Nowa aplikacja od BeCREO Technologies to oczekiwane przez wielu nauczycieli rozszerzanie, możliwości wykorzystania edukacyjnej serii gier Scottie Go! o KREATR ZADAŃ. Połączenie Platformy i aplikacji z technologią AR, umożliwia naukę programowania w trzech środowiskach programistycznych. z wykorzystaniem Edytora Kodu w aplikacji, skanowania wydrukowanych bloczków, skanowania bloczków z gier Scottie Go! Edu.


Dołącz!

Warsztat HH1

76955945_2835700449797458_68801484841549824_o - Łukasz G.
PROWADZĄCY

Łukasz Gierek

http://gierek.edu.pl/

TEMATYKA

Cyberzagrożenia w edukacji.

INFORMACJE

Dziś pan tik tak odszedł do lamusa a popularność zdobywa jego zachodni imiennik, chciałoby się rzec mr. Tik tok. Czy ta aplikacja jest bezpieczna dla naszych uczniów/dzieci ? Czy mamy świadomość co i jakie treści są tam umieszczane ? Pytanie: „co może pójść nie tak ?” zadam po raz drugi kiedy będziemy rozmawiali o zdalnej edukacji, kiedy w formie retrospekcji będziemy rozmawiali o zdarzeniach z zeszłego roku szkolnego , z czasów ulubionych e-lekcji. Co mogło pójść nie tak, że na zdalnych lekcjach uczeń puszczał muzykę, używał słów co najmniej niecenzuralnych w stosunku do kolegów i nauczycieli. Co mogło pójść nie tak, że nauczycielka puściła na lekcji fizyki w podstawówce filmy pornograficzne. Co mogło pójść nie tak, że rodzice zaczęli pukać do drzwi sekretariatu szkoły z rachunkami opiewającymi na kilka/kilkanaście tysięcy złotych za zdalną edukację? Odpowiedzi na te i inne nurtujące was pytania odnajdziecie na tych warsztatach 


Dołącz!

Warsztat T

Julita-Hulewicz
PROWADZĄCY

Julita Hulewicz

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 we Wrześni

TEMATYKA

LiveWorksheets - interaktywne karty pracy.

INFORMACJE

LiveWorksheets – w jaki sposób stworzyć interaktywne karty pracy z gotowych materiałów. Platforma służy do tworzenia interaktywnych zadań oraz zeszytów ćwiczeń. Narzędzie dostosowane jest do potrzeb nauczycieli prowadzących zajęcia z uczniami w różnych grupach wiekowych i na różnym stopniu zaawansowania. Każde z nich umożliwia śledzenie bieżących postępów uczniów i daje wgląd w uzyskiwane przez nich wyniki. Służy do monitorowania pracy i wglądu w postępy. Na warsztatach zostaną stworzone przykładowe ćwiczenia oraz interaktywne zeszyty ćwiczeń. 


Dołącz!

Warsztat Z2

danieluk
PROWADZĄCY

Dawid Łasiński, Maciej Danieluk

Pan Belfer i Nauczyciel w sieci

TEMATYKA

"Google G suite dla każdego"

INFORMACJE

Google G Suite dla każdego to warsztaty dla nauczycieli, dyrektorów chcących poznać nowości systemu Google GSuite. Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z najnowszymi zmianami w systemie, dowiedzieć się jak wykorzystać pełen potencjał platformy oraz zadać pytania prowadzącym – Maciejowi i Dawidowi – którzy są autorami popularnych kursów dla nauczycieli. Postaramy się pokazać jak uczynić pracę z G Suite przyjemną i efektywną.


Dołącz!

Warsztat EE1

adam_edusense_profil - ABIX Edukacja Adam Jurkiewicz
PROWADZĄCY

Adam Jurkiewicz

EduSense S.A.

TEMATYKA

Wykorzystanie książki "Koduj w Pythonie - tworzymy grę przygodową" w szkole jako pomocy w nauczaniu programowania w klasach 7-8 SP i Liceum/Technikum

INFORMACJE

W trakcie warsztatu pokażę możliwości tworzenia gier w języku Python, jako projekt edukacyjny w oparciu o materiały z książki. Dla każdego od klasy 7 do końca szkoły ponadpodstawowej. Nauczyciele, którzy będą chcieli spróbować samodzielnie na komputerze działać razem ze mną, proszę zapoznać się z wytycznymi : https://python.szkola.pl/lepsza-edukacja-2021-warsztaty-koduj-w-pythonie/


Dołącz!

Warsztat YY

swigon
PROWADZĄCY

Małgorzata Ciżnicka, Martyna Dominiak-Świgoń

Laboratorium Innowacyjnej Edukacji Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

TEMATYKA

Muzeum i biblioteka na Twojej lekcji, czyli archiwa cyfrowe w edukacji

INFORMACJE

Czy wiedziałeś, że archiwa cyfrowe gromadzą miliony obiektów, m.in. książek, obrazów, fotografii, rękopisów, z których możesz korzystać całkowicie za darmo? Dzięki serwisom takim jak Europeana, Polona czy Federacja Bibliotek Cyfrowych biblioteki, archiwa i muzea mają możliwość udostępniania swoich zbiorów on-line w postaci cyfrowej w bardzo dobrej jakości. Wykorzystują je archiwiści i coraz częściej nauczyciele, edukatorzy. Sprawdź, jak w ciągu kilku minut odnaleźć interesujący Cię materiał źródłowy w bibliotece lub muzeum online. Przeszukuj serwisy, używając filtrów. Twórz własne repozytorium ulubionych materiałów. Pobieraj zasoby na swój komputer celem ich późniejszego wykorzystania.


Dołącz!

SOBOTA - godziny 14.00-14.45

Warsztat X

kordus
PROWADZĄCY

Malwina Kordus

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji / Redakcja czasopisma "Języki Obce w Szkole"

TEMATYKA

"Zaskocz mnie, czyli jak wprowadzać nowy materiał i motywować uczniów na lekcji języka obcego"

INFORMACJE

...


Dołącz!

Warsztat B2

sobiepan
PROWADZĄCY

Tomasz Sobiepan

IMAGE RECORDING SOLUTIONS Sp. z o.o.

TEMATYKA

Jak uczniowie mogą wykonywać doświadczenia w szkole, będąc we własnym domu podczas nauczania zdalnego

INFORMACJE

Max. Liczba osób na warsztacie: 20. Uwaga – przed dołączeniem do zajęć uczestnicy powinni zainstalować program SPARKvue na swoim komputerze, tablecie lub telefonie, korzystając z linku na stronie https://pasco.com.pl/produkty-2/oprogramowanie/


Dołącz!

Warsztat JJ

Bartol-Włodkowska
PROWADZĄCY

Katarzyna Włodkowska, Izabella Bartol

TEMATYKA

Przepis na zachwyt. Kreatywne sposoby pracy na lekcji zdalnej i stacjonarnej.

INFORMACJE

Podczas warsztatów dowiesz się jak wyzwolić w uczniach kreatywne myślenie. Poznasz sposoby i metody, które sprawią, że Twoja lekcja stanie się niezapomnianą przygodą. Przedstawimy Tobie praktyczne pomysły na inspirujące zajęcia, które rozwiną wyobraźnię, krytyczne myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Otrzymasz zestaw materiałów do pracy ze swoimi uczniami. 


Dołącz!

Warsztat ŁŁ

foto
PROWADZĄCY

Dorota Czech-Czerniak, Anna Nowicka

SSP6 Września-Code for Green

TEMATYKA

Praca metodą Design Thinking w edukacji zdalnej i stacjonarnej

INFORMACJE

Praca metodą Design Thinking to metoda, która zaadoptowana z biznesu do edukacji. Pozwala na pobudzenie kreatywności, współpracy, komunikacji, empatii oraz modelowania i prototypownaia. Doskonale wspisuje się wykorzystanie nowoczensych technologii, programowania, robotyki czy mechatroniki. Metoda pozwala na interdyscyplinarne podejście do rozwiązywania problemów. Na spotkaniu przybliżymy prace metodą Design Thinking w pracy stacjonarnej oraz w pracy zdalnej z dedykowanymi narzędziami.


Dołącz!

Warsztat MM

Schoen-Kamińska
PROWADZĄCY

Aleksandra Schoen-Kamińska

TEMATYKA

"Od białej planszy do zadania - Genially dla wczesnego nauczania"

INFORMACJE

Często na znalezienie interesującego Nas interaktywnego zasobu poświęcimy więcej czasu aniżeli na jego zrobienie! Zapraszam do poznania platformy Genially jako narzędzia dającego ogromne możliwości tworzenia różnych rodzajów zadań do edukacji matematycznej, polonistycznej i przyrodniczej. Przy okazji poznamy darmowe strony do pobrania clipartów oraz zdjęć i nauczymy się usuwać tło. Warsztaty dedykowane nauczycielom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. 


Dołącz!

Warsztat UU

pontus
PROWADZĄCY

Adrian Pontus

TEMATYKA

Zbuduj relacje, czyli o wykorzystaniu klocków konstrukcyjnych w pracy z uczniami SPE

INFORMACJE

O budowaniu w relacji – Podczas warsztatu zajmiemy się wykorzystaniem klocków w działaniach terapeutycznych:) Wspólna zabawa pomaga w budowaniu relacji zarówno między uczniami jak i relacji uczeń-nauczyciel. Nauka przez zabawę + klocki jako narzędzie pracy, to sprawdzony, świetny sposób na rozwijanie kompetencji kluczowych, przełamywanie barier, poszukiwanie wspólnego języka. Jak wykorzystać je w pracy w małej grupie, w działaniu z uczniami z SPE i nie tylko? Tym właśnie się zajmiemy:) Porozmawiamy o koncepcjach: Nauki Przez Zabawę oraz metodach pracy terapeutycznej z wykorzystaniem klocków D.B. LeGoff’a w ujęciu praktycznym. Proszę, aby na czas warsztatu, mieć „kilka” klocków w zasięgu ręki.


Dołącz!

Warsztat PP

brotto
PROWADZĄCY

Giancarlo Brotto

TEMATYKA

Engaging Learners in Active Learning During Hybrid Learning Environments

INFORMACJE

This school year has pushed teachers and learners to adapt and has revealed new ways of applying methodological solutions and innovative technologies. In this session you will get a chance to share and hear what you and others have learned regarding engaging learners in active learning during hybrid learning settings. The format of this session will be using a Catalyst Methodology™.  This is NOT your traditional 'sit and listen' workshop. Participants will be broken up into small groups for the majority of the session to engage in authentic dialogue with other participants and co-construct shared insight….a true collaborative experience- so come prepared to have your camera and microphone on! 


Dołącz!

Warsztat P

Marta-Czapińska
PROWADZĄCY

Katarzyna Nabrdalik i Marta Czapińska

Teach for Poland

TEMATYKA

EduLider Canvas® - bądź najlepszą wersją siebie!

INFORMACJE

W świecie, w którym zmiana goni zmianę, ilość danych siegnęła właśnie 45 zettabajtów, a w ciągu minuty internauci wpisują w Google’u prawie 4 miliony haseł, rola nauczyciela wymaga totalnej redefinicji. Jakie wartości powinny przyświecać EduLiderom - nauczycielom na miarę współczesnych wyzwań? Jakie umiejętności są dziś kluczowe dla skutecznych edukatorów? Jakie postawy warto modelować u uczniów? Na warsztacie przedstawimy model kompetencji EduLider Canvas® stworzony przez Fundację Teach for Poland w oparciu o wiedzę i doświadczenia z 60 krajów świata. Uczestnicy będą mieli okazję poddać się autorefleksji w jego kontekście i podzielić swoimi obserwacjami. Zapraszamy serdecznie!


Dołącz!

Warsztat Z3

łasiński
PROWADZĄCY

Dawid Łasiński, Maciej Danieluk

Pan Belfer i Nauczyciel w sieci

TEMATYKA

"Microsoft Office 365 dla każdego"

INFORMACJE

Warsztaty Microsoft 365 dla Każdego. Microsoft365 to cały czas zmieniająca się platforma umożliwiająca współpracę w ramach chmury. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak ją efektywnie wykorzystać, jak tworzyć materiały dla swoich uczniów, jak współpracować z nimi na zajęciach online i nie tylko to te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Dawid i Maciej – autorzy popularnych kursów video postarają się odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania dotyczące Microsoft 365 a dodatkowo wesprą Cię swoim doświadczeniem i wiedzą.


Dołącz!

Warsztat S2

Dariusz-Martynowicz
PROWADZĄCY

Dariusz Martynowicz

Dariusz Martynowicz Czas na Progres

TEMATYKA

Myślenie wizualne on-line, czyli malowanie na ekranie!

INFORMACJE

Myślenie wizualne on-line, czyli malowanie na ekranie! Nikt nie ma wątpliwości, że myślenie wizualne odgrywa dużą rolę w edukacji. Jesteśmy wzrokowcami, nasi uczniowie także. Jednak jak zastąpić tradycyjne sketchnotki? Sketchnoting on-line? To możliwe. Na moich warsztatach poznasz możliwości Canvy dla edukacji, wirtualnej tablicy Jamboard oraz dodatków graficznych, które możesz wykorzystać w pracy z uczniami.


Dołącz!

Warsztat W1

Agnieszka-Halicka
PROWADZĄCY

Agnieszka Halicka

Wakelet

TEMATYKA

Zorganizuj współpracę w Wakelecie

INFORMACJE

Warsztat jest przeznaczony dla osób, które chcą poznać sposoby na zorganizowanie współpracy na platformie Wakelet. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak udostępniać kolekcje cyfrowych zasobów w wersji do oglądania lub do edycji, jak zmieniać status współautorów oraz jak najefektywniej wykorzystać przestrzenie Wakeleta w pracy szkoły.


Dołącz!

Warsztat FF

robaszkiewicz
PROWADZĄCY

Karolina Robaszkiewicz

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni

TEMATYKA

Zdalne zajęcia komputerowe w klasach 1-3. Niemożliwe? - A jednak!

INFORMACJE

...


Dołącz!

Warsztat II

Radosław-Grochowski
PROWADZĄCY

Marcin Gąsiorowski, Radosław Grochowski

Wydawnictwo Meridian
TEMATYKA

Interaktywne mapy online - Meridian Prime

INFORMACJE

...


Dołącz!

Warsztat HH3

76955945_2835700449797458_68801484841549824_o - Łukasz G.
PROWADZĄCY

Łukasz Gierek

Wacom

TEMATYKA

Tablet w dłoń!

INFORMACJE

Jeżeli masz tablet lecz nie wiesz w jaki sposób go użyć na lekcji zdalnej te warsztaty są dla Ciebie. Jeżeli nie masz tabletu i zastanawiasz się nad jego zakupem, te warsztaty są tym bardziej dla Ciebie. Sprawdź moje pomysły na realizacje interaktywnej lekcji angażującej uczniów i wykorzystującej tak pomocne narzędzie jakim jest tablet graficzny.


Dołącz!

Warsztat O

Anna-Trawka
PROWADZĄCY

Anna Trawka

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

TEMATYKA

Możliwości wykorzystania aplikacji Flipgrid do przygotowywania ciekawych zajęć dla uczniów na platformie Teams.

INFORMACJE

Max. Liczba osób na warsztacie: 25.Flipgrid jest bezpłatna platformą do prowadzenia dyskusji w formie krótkich filmów wideo. Zadaniem nauczyciela jest zainicjowanie dyskusji (w formie nagrania lub instrukcji tekstowej) i udostępnienie linku. Uczniowie biorą udział w dyskusji za pomocą krótkich filmików związanych z tematem podanym przez nauczyciela. Każdy uczeń w kreatywny sposób przygotowuje swoją wypowiedź. Uczniowie nie muszą zakładać sobie kont, chociaż, jeśli w szkole uruchomiona jest usługa Office 365 Education, mogą dołączać do dyskusji logując się z kontami otrzymanymi w szkole. Tworząc temat do dyskusji możemy określić jak długo temat będzie aktywny albo wybrać sposób przedstawienia go uczniom: nagrać siebie np. swoim smartfonem, dodać filmik z serwisu YouTube/Vimeo, albo dodać ciekawe zdjęcie zachęcające do wymiany poglądów. Dyskusja może być moderowana przez nauczyciela co umożliwia sprawdzenie uczniowskich nagrań przed ukazaniem się ich w dyskusji. Uczniowie wypowiedzi innych uczniów mogą „lajkować”, nagradzać, podobnie jak w portalach społecznościowych. Efekty pracy uczniów można przypiąć w aplikacji Teams w zespole danej klasy w formie kart. W czasie warsztatów zaprezentowany zostanie sposób przygotowania zadania dla uczniów z aplikacją Flipgrid. W celu aktywnego udziału w warsztatach należy przed nimi zainstalować na swoim smartfonie bezpłatną aplikację, którą można pobrać w Sklepie Play (Andreoid) albo w App Store (Iphone).


Dołącz!

Warsztat QQ

ciżnicka
PROWADZĄCY

Małgorzata Ciżnicka, Martyna Dominiak-Świgoń

Laboratorium Innowacyjnej Edukacji Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

TEMATYKA

Mówcy na start! Oksfordzki styl debatowania w szkole

INFORMACJE

Prawdopodobnie chiński filozof Konfucjusz powiedział: “Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Jedną ze skutecznych metod angażowania uczniów w zdobywanie nowej wiedzy i rozwijanie umiejętności jest debata. Aby zrozumieć złożone zagadnienia jak np. zmiany klimatyczne, migracje ludności, trzeba je z uwagą omówić. Podczas spotkania otrzymasz wskazówki, jak zorganizować debatę (online i stacjonarnie) w szkole, jak zaangażować uczniów w organizację i udział w tym wydarzeniu. Debata w stylu oksfordzkim to wspaniała przygoda edukacyjna dla całej klasy, szczególnie w czasie nauczania zdalnego.


Dołącz!

Godzina 15.00-15.20

Koncert LIVE You Tube

XV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej- Prowadząca koncert Ewa Drobek

Młodzież i absolwenci XV LO im. Narcyzy Żmichowskiej z Warszawy

Koncert dla uczestników Konferencji
Zakończenie

Wyróżnienia dla najaktywniejszych uczestników warsztatów